Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-09-2017, 19:27   #490
Raga
 
Raga's Avatar
 
Reputacja: 1 Raga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputacjęRaga ma wspaniałą reputację
Rozumiem, że obecna zdolność jest mocna.
Nie kwestionuję jej przydatności, ale jej nijak nie czuję.
Poza tym nie chodzi mi tutaj o postać Balkazara tylko generalnie o zdolność walki dwiema broniami.
To ze mój ork może trzymać dwuręczną broń w jednej ręce to odrębna zdolność i nie chcę tutaj tego mieszać...
...tak samo jak to, że każda jednoręczna broń jaką widziałem do kupienia (na którą mnie i tak nie stać) jest lepsza niż moje dwuręczne topory :P

W każdym settingu postać walcząca dwiema broniami jest obrazowana jako ktoś kto preferuje większą ilość słabszych ataków nad mniejszą ilość ataków potężniejszych.
Na przykład łotrzyk z dwoma sztyletami vs krasnolud z dwuręcznym młotem.

Na obecnej mechanice łotrzykowi (i każdej postaci z tą zdolnością) bardziej opłaca się mieć schowany drugi sztylet i łazić z tarczą, aż do momentu gdy napotka bossa.
Nastawienie się żeby chodzić cały czas z dwiema broniami w łapkach mija się z celem.
To tak jakby analogicznie zrobić zdolność "walka z tarczą", która działa tylko jak się wyda punkt staminy.
 
__________________
Walls of stone do not a fortress make. But they're not a bad start.
Raga jest offline