Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-10-2017, 12:04   #51
Selyuna
 
Selyuna's Avatar
 
Reputacja: 1 Selyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputacjęSelyuna ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Bounty Zobacz post
Szczerze nie chce mi się w to zagłębiać, więc uznajmy, że w środowisku muzycznym panuje niepisana zgoda na granie coverów na żywo (wyjątkiem może być wykorzystanie czyjegoś utworu bez zgody na imprezie o charakterze politycznym, jak koncert w obronie Alamo).
Inaczej jest oczywiście z umieszczeniem coveru na płycie, tu zwykle trzeba zabulić.
Wykorzystanie bez zgody autora (lub spadkobierców) fragmentu czyjegoś utworu, riffu czy kawałka tekstu we własnym utworze może natomiast skutkować bolesnym procesem o plagiat.
Pytam też dlatego że padła propozycja "Jako intro widziałabym przeróbkę..." odnośnie Oczu Mordercy i nie wiedziałam jak się do tego odnieść.

A czy istnieją tantiemy w niezmienionej formie, bo zakładałam że większość dochodów Howl to właśnie kasa za to?

A, i nie pamiętam czy odpowiedziałam - tak oczywiście ubezpieczenie medyczne, ale nie wiem jeszcze który wariant. Czy najdroższy to byłoby jakieś wielkie uszczuplenie jej piniądzów?
 
__________________
~~cial agus neart~~
Selyuna jest offline