Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 31-10-2017, 21:03   #94
xeper
 
xeper's Avatar
 
Reputacja: 1 xeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputację
- Dobry piesek nie jest zły - prowadził swoje wywody niziołek, idąc przez las za psem przewodnikiem. - Zwykł tak też mawiać Janoš zwany Wilkiem, rakarz z Carroburga. Swoją drogą, jego ojciec nazywał się Karlik Ubriček z Ubričków spod Jehodnej Hory. A z tej samej miejscowości pochodziła siostra mojej babki, Ingrida Bornalikowa. Można więc powiedzieć, że ów Wilk to mój krewniak... prawie. I ten Janoš zajmował się łapaniem psów bezpańskich i szczególnie groźnych, a czasem i zupełnie niegroźnych a spasionych, bo na boku miał drugi interes związany ze zwierzakami. Otóż wraz z niejakim Dietlefem Sauerem złapane psy przerabiali na paszteciki, które potem do Nuln jechały na targi, a sadło co się z gotowanych psiaków wytopiło, jako tłuszcz bobrowy sprzedawali. Doskonały interes, mówię Wam!

*

- Kurva! - wrzasnął nagle, gdy strzały minęły go o centymetry. Szkarada nie miał tyle szczęścia. Postrzelony padł na ziemię, przywalając niziołka. Zachariasz upadł i klnąc jak szewc zaczął wygrzebywać się spod nieruchomiejącego muła. - Żeby Wam kuśki odpadły, snotlińskie wymiociny! - Gdy Wiktor go wyciągnął, Zachariasz mruknął podziękowanie i natychmiast przeczołgał się tak, żeby zwierzę stanowiło osłonę przed kolejnymi pociskami. - Żeby Wam dzieci agrestem porosły, Wy trolowe pierdy! - ściągnął z pleców kuszę i zajął się ładowaniem. - I kto to wszystko teraz nosił będzie, ja się pytam? - warknął mając na myśli cały swój pokaźny dobytek, którego transportem zajmowało się nieszczęsne zwierzę. Gdy tylko załadował i napiął kuszę, wychylił się nieznacznie i z łożem przy oku, strzelił.
 

Ostatnio edytowane przez xeper : 31-10-2017 o 21:45.
xeper jest offline