Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 14-11-2017, 03:18   #14
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
Ponawiam propozycje wypróbowania mojej mechaniki To co trzeba przeczytać to 3 strony a4 w docu A i tak rozwlekle napisałem.
- Myślałem o parchowej KP jak już. Ale podeślij mi na pw tą mechę to zobaczymy



Cytat:
Ja ze swej strony tylko polecę mechanikę gry Monster Of The Week (powered by the Apocalypse). W podobnym klimacie zostały też wydane Dust i SW Werid War II.
- Dzięki za namiar



Cytat:
Może bym nawet i grała, jakby KP nie było jakieś mordercze. Ostatnio odrzuca mnie od sesji, które są fajne, ale trzeba do nich tworzyć megarozbudowane opisy BG, które potem nie są nawet w 1/100 wykorzystywane.
- A w sumie jak już o to zahaczyłaś to jak widzisz/cie KP pod kątem bio? Co byście chcieli tam pobazgrać a co nie?



Cytat:
Co do samej sesji, to lekkie spaczenie postaci graczy byłoby mile widziane
- A co np. uznajesz za takie "lekkie spaczenie postaci"?



Cytat:
A, i czy miałbyś coś przeciwko postaci wysoko urodzonego Niemca?
- Zależy od profilu grupy w jaką byśmy grali. Jak by wyszła jakaś grupka studentów, naukowców i inaczej nieformalna to nie ma sprawy. Jak jakaś rządowa to tak jak w każdej rządowej przez jakieś sito zaufania i wstępne etapy trzeba by przejść więc fan NSDAP pewnie by nie przeszedł. Generalnie samo pochodzenie to tylko jedna z cech postaci i nie przesądza raczej czy jest grywalna czy nie. Ogólnie spory nacisk bym raczej kładł na motywację postaci by chcieć robić ten cały myszyn i w ogóle.

- Ponadto myślałem by wzorem z Cold City by narodowość była jedną z wymaganych cech, Niemca jako narodowość bym dopuszczał no ale to właśnie musiałby być grywalny Niemiec.



Oki póki co sonda po 3 osobach (Atu, Psion, Gomoron) wygląda tak:


I - Stężenie zjawisk dziwnych (ok 5.5)


I - 6

I - Stężenie zjawisk dziwnych: 7 - może nie kataklizm na skalę światową, ale coś definitywnie poszło nie tak i ci co mają wiedzieć, wiedzą.

I - Stężenie zjawisk dziwnych: 3/4 - zdarzają się, ale zwykły zjadacz chleba nie ma o tym pojęcia.



II - Tajność organizacji (ok 8.1)


II - 7

II - Tajność organizacji: 8 - rzadkość, właściwie to bardziej jakiś pion/dział w obrębie istniejących organizacji.

II - Tajność organizacji: 9/10



III - Wielkość organizacji (ok 4.1)


III - 10

III - Wielkość organizacji: 1 - kilka osób, mniej więcej odpowiednik klasycznej Drużyny RPG.

III - Wielkość organizacji: 1/2



IV - Stopień w hierarchii (ok. 3.3)


IV - 4

IV - Stopień w hierarchii: 3: już nie szeregowy, ale jeszcze nie kierownik

IV - Stopień w hierarchii: 3



---

- To z tej trójki głosów to uśredniając wyniki by każdy był jednakowo niezadowolony to wychodzi takie cóś:

- Skala zjawisk dziwnych - 5.5 czyli średnia. Coś się trafia tu i tam, wiadomo, że jest ale jak z wrogimi dywersantami czy Tigerem czyli samemu można przez całe lata wojny nie spotkać ani nie spotkać nikogo kto spotkał.

- Tajność organizacji - 8.1 czyli bardzo duża. Czyli coś jak że są jacyś tam komandosi czy inni faceci w czerni co robią takie numery no ale może to i jacyś żandarmi albo spadachroniarze tak naprawdę to robią.

- Wielkość organizacji - 4.1 czyli jakaś lokalna. Na terenie jednego kraju lub podejrzanego rejonu i większym natężeniu zjawisk dziwnych założono daną organizację do zbadania tych dziwów. Wtedy BG by byli jednym z takich zespołów na terenie np. jakiegoś miasta czy do jakiegoś zadania przydzielonych.

- Stopień w hierarchii - 3.3 czyli średni. BG wtedy byliby odpowiednikiem podoficera w wojsku. Tyle, że liczebność organizacji z założenie o wiele mniej masowa więc te grupki i tłumki były by proporcjonalnie mniejsze. Na takim podoficerskim etacie to by pewnie BG odpowiadali za podobną sobie liczbę innych agentów np. byli tym starszym agentem z pary agentów albo drugą parę do pomocy.


---

- Generalnie sporo by zmieniało jakby rozdzielić czy sesja ma być bardziej agencyjna czy bardziej komandosowa. W pierwszej wersji to przypomina by pewnie bardziej detektywistyczną robotę w drugiej no komandosową czyli jakiś konkretny myszyn. A to też inaczej układa te liczebności, charaktery i zadania dla BG.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline