Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-12-2017, 23:18   #184
Hakon
 
Hakon's Avatar
 
Reputacja: 1 Hakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputację
Widdenstein skupiając się na wiatrach magii pobladł jeszcze bardziej niż był. Choroba już odcisnęła na nim piętno, ale towarzysze widzieli,
że coś jest nie tak.
- Lepiej chodźmy. Trzeba szybko działać bo nie zobaczymy już nic poza tymi domami w życiu.-

***

Gdy dotarli do domu zmarłego druida Otto wprowadził kompanów i usadził przy stole. Zaczął grzebać w kuchni i znalazł jakieś wino. Bez etykiety było,
ale po otworzeniu czuć było, że naturalne bez ingerencji alchemicznych składników.
Postawił na stole wraz ze znalezionymi kielichami.
- Mam plany świątyni. Musimy tam się dostać i wydostać Dziadygę póki śmierć i ta przeklęta choroba i nas nie dosięgnie.- Rozpoczął nalewając chętnym trunku.
- Rozejrzałem się po mieście, jak wcześniej tego nie robiłem Erichu i powiem tak. Całe miasto. Cal po calu jest pod złym wpływem. Sam pożar wydawał się być naturalny i ten dym to widocznie zasługa trzymanych tam rzeczy. Nie jestem alchemikiem i nie powiem co to mogło być, ale poza paroma miejscami w mieście takimi jak świątynie.- Mag mówił z przejęciem.
- Ja nie jestem na tyle potężny i do tego słabnę przez tą chorobę.-
Dodał i usiadł ciężko na krześle.

- Hmm. Drodzy Erichu i Svienie.- Podniósł głowę patrząc na kompanów.
- Zapewne chcecie wiedzieć kim jest ten Dziadyga. Otóż parę lat temu spotkaliśmy go w jednej z wiosek. Razem jej broniliśmy przed sługami chaosu co nam się udało i w sumie wiele zawdzięczamy. Przede wszystkim życie temu człowiekowi. On ma wielką wiedzę i wiem, że z jego pomocą możemy poradzić sobie z Tą plagą.- Dodał tłumacząc czemu mu tak zależy na starcu uwięzionym w katakumbach świątyni Urlyka.
 
Hakon jest offline