Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 06-12-2017, 17:50   #61
Kenshi
Konto usunięte
 
Kenshi's Avatar
 
Reputacja: 1 Kenshi ma wspaniałą reputacjęKenshi ma wspaniałą reputacjęKenshi ma wspaniałą reputacjęKenshi ma wspaniałą reputacjęKenshi ma wspaniałą reputacjęKenshi ma wspaniałą reputacjęKenshi ma wspaniałą reputacjęKenshi ma wspaniałą reputacjęKenshi ma wspaniałą reputacjęKenshi ma wspaniałą reputacjęKenshi ma wspaniałą reputację
Weszli na górę i Nilsowi od razu coś nie zagrało. Oderwany od podłogi dywan i pootwierane wszędzie drzwi tylko potwierdzały podejrzenia o tym, że coś tu jest bardzo nie w porządku. Na wszelkie wypadek dobył miecza i poruszając się najciszej jak umiał, sprawdził wraz z niziołkiem wszystkie pomieszczenia. W większości znaleźli ślady krwi na poduszkach i pościeli, zatem ktoś kogoś musiał tutaj zamordować, zwłaszcza, że potem ciągnął go aż do drzwi.

W ostatnim z pokojów natrafili na ciało, z którego zdarto niemal całe ubranie. Gdy tylko Karsten zerknął na ranę na szyi nieboszczyka, nagle go olśniło. Klepnął dłonią w ramię Kołodzieja.
- To jest prawdziwy strażnik dróg, Ludo. Ten na dole, co się za niego podaje, zabił go i przebrał się w jego rzeczy. Stąd te ślady krwi na koszuli "Hansa". - Wskazał na zaschniętą posokę na szyi.

Rozejrzał się po pokoju, wyjrzał na korytarz i wrócił do niziołka.
- Nie ma dywanu, podłoga jest mokra, a w każdym pokoju ślady krwi. - Włóczykij zamyślił się na moment. - Weź mnie za szaleńca, Ludo, ale pewnie pozabijali gości, którzy nocowali w pokojach, a potem zawinęli ich w dywan i gdzieś wynieśli. Nie mam pojęcia po co, ale takie mam podejrzenia. No i mokra podłoga... ten chudzielec musiał zmywać krew... Co ty o tym sądzisz? Trzeba powiadomić pozostałych. Musimy zająć się tymi skurwielami, póki jeszcze nie jest za późno. No i druga rzecz, że wciąż może tu gdzieś być ktoś żyw.

Po tych słowach ruszył do wyjścia z pokoju. Pogadać mogli w drodze na dół. Nie było czasu do stracenia.
 
__________________
[i]Don't take life too seriously, nobody gets out alive anyway.[/i]
Kenshi jest offline