Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-12-2017, 20:11   #72
Ombrose
 
Ombrose's Avatar
 
Reputacja: 1 Ombrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputację
BRIAN MOSS

Mina Liama nieco zrzedła, gdy ujrzał brak ludzkich istot w pokoju 475. Czy androidy zareagowałyby, słysząc krzyk człowieka? Miały zainstalowane protokoły na tego typu sytuacje? Nie było to wykluczone, jednak Bates zdecydowanie nie liczył na taką ewentualność. Wziął do ręki jakieś narzędzie do łączenia komponentów, którego uchwyt był w miarę ergonomiczny, a koniec ostry. Spojrzał na zegar ukazujący aktualną godzinę. Przypomniał sobie o rozmowie z pozostałymi agentami przed rozpoczęciem misji. Musiał wkrótce wrócić do kuchni i zobaczyć, czy nie zostawili jakichś wiadomości. Jednak nie mógł uczynić tego akurat teraz.

Głębiej westchnął, spinając mięśnie. Nie był wojownikiem. Nie wiedział, jakie umiejętności posiadali obcy agenci, więc zakładał, że potrafią wszystko. Ta filozofia przygotowywała na wiele... jednak nie działała zbyt dobrze na morale.

Otworzył drzwi. Zawahał się, widząc, że kobieta nie robi nic podejrzanego. Poczuł ukłucie... rozczarowania? Mimo wszystko nie przestał być uważny. Spojrzał za siebie, potem na pokój 475, a następnie wszedł do magazynu i zamknął za sobą drzwi. Miał jedynie kilka sekund na podjęcie decyzji.

- Craig Newman jest w niebezpieczeństwie. Odebrałem fragment zakodowanej wiadomości. Nie znam nadawcy, jednak z treści wynikało, że są ludzie... tu i teraz, którzy chcą wydobyć z niego jakieś poufne informacje. Być może siłą. Stąd moje pytanie... czego od niego chcesz? - zapytał podejrzliwie. - Pomożesz mi i odpowiesz? Czy dalej będziesz milczeć, podążając na szczyt rankingu podejrzanych?

Trochę ryzykował taką otwartością. Jednak obawiał się, że nic nie osiągnie, grając w stu procentach bezpiecznie.
Stał w przejściu. Nina nie mogła wyjść, omijając go. I Bates nie zamierzał wypuścić jej dopóki nie udzieli mu satysfakcjonującej odpowiedzi.
 
Ombrose jest offline