Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 12-12-2017, 23:40   #55
Hakon
 
Hakon's Avatar
 
Reputacja: 1 Hakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputację
Kastor odwrócił się na słowa umierającego opisującego napastników. Nie podobało mu się ich opis. Czuł, z resztą jak wszyscy, że na ich drodze do złota stoją nie ludzie, ale dzieci chaosu.
- Nie wiem jak wy, ale ja czytałem sporo o podobnie opisanych kreaturach.
-
Zerknął po towarzyszach i właśnie odchodzącym banitą do Królestwa Morra.
- Morze. Przyjm jego dyszę do swego Królestwa.- Szepnął i po chwili kontynuował.
- Mutanci różnią się od siebie a jeśli Kaltblut mówił o wszystkich napastnikach, że podobni byli tylko jeden wróg ludzkości to może być.-Zatrzymał się z wypowiedzią i czuł, że wszyscy patrzą na niego z wyczekiwaniem.
- Chyba z mitycznymi szczuroludźmi możemy mieć do czynienia.-Zakończył przełykając ślinę.

Mag cienia miał wielką nadzieję, że się myli. Te stwory jak czytał były przebiegłe i potrafiły robić zasadzki. Poza tym pod ziemią były u siebie a oni obcymi.

***

Kastor przepuścił wszystkich. Wolał iść gdzieś w środku lecz kompani wyrwali pierwsi. Został sam z Kasją a nie chciał by kobieta miała iść na końcu.
Puścił ją przodem i ruszył za resztą.
Serce mu biło gdy w tych ciasnych korytarzach musiał się czołgać lub na kolanach iść. Gdyby miał sam tu wejść bogowie świadkami. Nie ruszyłby bojąc się utknąć.
Jednak co niektórzy druhowie byli potężniejsi i nie utknęli więc i jemu to nie mogło grozić.

***

Eberhard był zadowolony, że wcześniej zrobił maskę i smród w jaskini tak mu nie doskwierał. Rozglądał się uważnie wykorzystując przy tym wiedźmi wzrok. Czego kompani nie ujrzą on zauważy.

- Tak. Słyszę przyjacielu.- Odezwał się cicho Kastor i uniósł dłoń by dać im znać by poczekali.
- Dajcie mi zobaczyć co na nas czeka.- Zwrócił się do kompanów.

Kastor skupia się splatając magię i rzuca "płaszcz cieni" na siebie i ukrywając się sprawdza co to za dźwięki. Przygotowany jest na pułapkę i w pogotowiu szuka wiatrów do splecenia zaklęcia.
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem mag wraca do reszty zdając relacje z odkrycia.
 
Hakon jest offline