Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 16-12-2017, 22:04   #27
Brilchan
 
Brilchan's Avatar
 
Reputacja: 1 Brilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputacjęBrilchan ma wspaniałą reputację
O ile mnie pamięć nie myli ty również się do tej sesji nie dostałeś bo twoja postać była za potężna ? Obaj nie pasowaliśmy do tamtej sesji i inni ludzie w niej zagrali.

Sesja PVP jeszcze nie ruszyła a niepełnosprawność jest kanoniczną wadą za 5 punktów i nie można mówić żeby postać posiadająca taką wadę była niegrywalna.

Serio El zróbmy EOT jeżeli chodzi o ten wątek bo ani ty mnie nie zmienisz ani ja ciebie nie widzę sensu w dalszym wałkowaniu tego tematu.

Cytat:
A żeby nie offtopować całkiem, to warto zwrócić uwagę na pewne detale. Dwa przykłady, oparte o wspomnianą rodzinę.
Bohater ma żonę i dzieci, a ich zostawia by szukać przygód? Ostracyzm murowany.
Awanturnik ma rodzinę? Zalazł nam za skórę, wykorzystamy ją przeciwko niemu.
To co może wzbogacić fabułę postaci, jednocześnie jest zazwyczaj tym, co ją powstrzymuje przed wyborem drogi poszukiwacza przygód.
IT'S NOT A BUG IT'S A FEATURE! Taki BG ma od razu motywacje do działania a MG gotowy wątek dla postaci zupełnie nie widzę wady wręcz przeciwnie gigantyczną zaletę. Od razu przypomina mi się wątek Kelemvorna z BG Cieni Amn. Zresztą niby czemu główny zły miałby nie atakować rodziny młodszych postaci ? Za dużo BG jest sierotami albo w ogóle nie ma żadnych krewnych stąd starsza postać pozwala na wprowadzenie ciekawych wątków fabularnych.

Po za tym, w przykładzie który podałem dzieci są już samodzielne może mąż/żona zmarli ? I taki BG nie ma czym sobie wypełnić życia więc ma kryzys wieku średnio starczego i zostaje awanturnikiem_czką?

Mam też jeden koncept do młotka niezrealizowany jeszcze w sesji Joseph Snee absorwent uniwersytetu medycznego próbuje walczyć z cholerą ale jego teorie zostają wyśmiane. Zdyskredytowany ucieka ze stolicy i zostaje wiejskim konowałem poznaje kobietę zakochuje się i ma dzieci lecz epidemia zarazy odbiera mu bliskich więc zostaje złodziejem zwłok i nekromantą aby lepiej zrozumieć zasady rządzące życiem, śmiercią i chorobami aby nikomu więcej nie stała się taka krzywda niezależnie od kosztów. Taki naukowiec Punisher

Czy to samo można zrobić z młodą postacią ? Jasne że tak ale ze starszą nie ma tego poczucia że może jeszcze zacząć od początku bo w świecie low magic starsza postać ludzka nie ma przed sobą długiego życia więc tu nie miałby nic do stracenia.
 

Ostatnio edytowane przez Brilchan : 16-12-2017 o 22:17.
Brilchan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem