Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-12-2017, 14:13   #310
Hakon
 
Hakon's Avatar
 
Reputacja: 1 Hakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputację
Wasyl niezbyt był zadowolony, że zrezygnowano z ataku na obóz, czy też miasteczko chaosytów. Chciał zająć się tą sprawą puki nie spodziewają się ataku z zaskoczenia. Z drugiej strony bardzo nie protestował widząc, że takiej akcji nie miałby z kim zrobić.
Wszyscy jego ludzie byli ranni i on sam. Milicjanci nie pałali chęcią zmierzenia się z wrogiem na jego terenie no i też byli ranni a do tego ktoś musiał bronić mieszkańców wsi.

***

Po wydaniu wyroku Drozdow musiał się najeść i napić porządnie. Na wsi nie karmiono źle, ale najemnik potrzebował odmiany w jadłospisie. Coś tuczącego i do tego porządne piwo było marzeniem wojaka. Miał nadzieję, że gdzieś miejscowi mają pochowane takie zapasy.

Następnie ogarnął się i udał się do Adelmusa by zobaczył jego rany. Chciał czym prędzej wrócić do formy bo misja Tankreda musiała być w asyście. Poza tym jakoś musiał zarobić na życie swoje i ocalałych najemników.


***

Wasyl siedział w karczmie ze swoimi najemnikami. Jego oddział uszczuplił się trochę po ostatnich wydarzeniach. Pił piwo i rozmawiał z Iriną i Gustawem.
- Dowódco. Sporo przelano krwi. Myślisz, że wynagrodzą nasze poświęcenie?- Zaczęła Irina.
- W końcu naszym zadaniem było polowanie na zwierzoludzi a nie ochotnicza obrona wieśniaków.- Dodał Gustaw.
- Nie wiem czy łaskawy Jorgow czy Bojar to docenią, ale wiedzcie, że będę się starał negocjować warunki.- Odpowiedział Wasyl popijając piwo.
Nagle do izby przybył posłaniec od Jorgowa.
- Panie Drozdow. Proszony Pan do domu sołtysa. Pan Jorgow na Pana czeka.- Bez odpoczynku i bez zająknięcia posłaniec oznajmił.
- No. Może wreszcie się ureguluje należności względem nas.- Wymamrotał Wasyl i ruszył za posłańcem.
- A kiedy to szanowny Pan Jorgow przybył?- Spytał jeszcze przy najemnikach posłańca.
- Około godziny temu.- Odparł bez namysłu goniec.

Chłopak prowadził go do domu sołtysa Isk. Budynek był chyba najlepszym we wiosce jeśli chodzi o wygląd i wygodę. Wasyl tylko się uśmiechnął pod nosem.
~ Ciekawe co planuje. Takie miejsce na spotkanie a nie jak zwykle karczma.~ Zastanawiał się, ale podążał za prowadzącym.

***

Wasyl usiadł wygodnie w fotelu wskazanym przez Jorgowa. Był zaskoczony z lekka takim przyjęciem gdy gospodarz polał kvasu do ich kubków.
- Cieszę się, że można było pomóc załatwiając kilka z tych bestii i uratować kilku porządnych ludzi.- Odpowiedział unosząc kubek na toast.
- Szkoda, że poległo kilu moich ludzi bezowocnie bo nie spodziewam się zapłaty za obronę wsi.- Dodał i przechylił kubek.

Drozdow zamyślił się o wzmiance o udziale.
- Zwierzoludzie i ten demon jeśli już go tak nazywamy nie jest problemem do wyliczenia.- Zaczął Drozdow.
- Skoro tylu się naliczyli to muszę przystać bo nie mam jak udowodnić innej liczby.- Wasylowi przez głowę przelatywały trupy i wyliczył około dziewięć ścierw chaosytów. No, ale gdy walczył z demonem jego ludzie mogli usiec jeszcze z trzech.
- Jak ja uczciwie oceniam udział. Z kwestią zwierzoludzi chyba umowa nas wiąże. Co do demona to z początku z sołtysem go bralim a ile za niego? Conajmnie trzy razy tyle myślę.- Mówił stanowczo i wypatrywał reakcji rozmówcy.

- Z tego co wiem szykuje się wyprawa. Czy Panie Jorgow widzi mnie w niej z moimi ludźmi? Z tego co wiem to orki mają być a za nie nie mamy umowy.- Zaczął nowy temat starając się wybadać co może ugrać. Po ostatniej bitwie Jorgow tylko mógł uzmysłowić sobie jak cennym jest sprzymierzeńcem Drozdow wraz ze swoimi ludźmi.
- Zastanawiam się czy by nie renegocjować umowy do zamiany zwierzoludzi do wrogów i zagrożenia dla ludzi i samego Bojara. Zaraz może się okazać, że gobliny dojdą i na bandytów natrafimy czy coś.- Proponował nowy układ
 

Ostatnio edytowane przez Hakon : 22-12-2017 o 07:06.
Hakon jest offline