Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-01-2018, 09:32   #137
Mira
Konto usunięte
 
Reputacja: 1 Mira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputacjęMira ma wspaniałą reputację
11/12
Stefan Ljungqvist
MIRA I POTWORY. Tom 1
Więzy krwi

[media]http://s.lubimyczytac.pl/upload/books/107000/107391/461835-352x500.jpg[/media]
** - bolało... wciąż boli

No... po prostu musiałam to przeczytać.
Niestety, mimo pozytywnego podejścia książka bardzo mnie rozczarowała. Główna bohaterka to kwintesencja emowatości, a fabuła mocno zalatuje Harrym Potterem i Narnią. Przy czym chyba miało być mroczniej niż w oryginale, a wyszło... tandetniej.
Od języka za wiele nie wymagam, bo to książka raczej dla nastoletniego odbiorcy. Niemniej wszechobecna drama opisów mnie osobiście po prostu wybijała z rytmu czytelniczego. Wielokrotnie chciałam powiedzieć autorowi "Dobra, ona jest biedna, pokrzywdzona, czaję. Chodźmy dalej."
Jeden plus to magia w świecie rzeczywistym, ale to takimi mini-plusik, bo po prostu lubię ten motyw, a nie że został jakoś szczególnie dobrze zrealizowany.
Reasumując - trudno mi polecieć tę książkę komukolwiek.
 
__________________
Konto zawieszone.

Ostatnio edytowane przez Mira : 02-01-2018 o 09:34.
Mira jest offline