Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-01-2018, 13:58   #138
sunellica
tajniacki blep
 
sunellica's Avatar
 
Reputacja: 1 sunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputacjęsunellica ma wspaniałą reputację
Post w nowym roku, ale książki skończone już dawno. Niniejszym ogłaszam, że udało mi się wykonać wyzwanie

11/12

Mitologia indyjska - Marta Jakimowicz-Shah, Andrzej Jakimowicz


[media]https://static.tezeusz.pl/images/159/159545/2.jpg[/media]

***** - nawet, nawet

Książka jest napisana prostym i łatwym do przyswojenia językiem. Informacje w niej zawarte są specjalnie okrojone i posegregowane, by nasze europejskie umysły potrafiły się połapać w mitologii, której w większości nie ogarniają sami Hindusi.
Przyjemna lektura, która wyjaśnia podstawy wierzeń i symbolizmu sakralnego na przestrzeni tysięcy lat. Dla kogoś kto jest ciekawy, ale niekoniecznie gotowy by zapoznawać się z milionami powinowaceń - pozycja w sam raz.
Ja osobiście chciałabym wiedzieć więcej, dlatego wracam do dalszych poszukiwań "idealnego" podręcznika, który da mi przypis do każdego boga, bożka, dewy, nagi i dżinna, aż będę mogła zgubić się w historii jak hindus i wrócić do punktu wyjścia, gdzie od nowa zacznę czytać

***

12/12

Dwa lata, osiem miesięcy i dwadzieścia osiem nocy - Salman Rushdie

[media]http://esensja.pl/obrazki/okladkiks/277974_dwa-lata-osiem-miesiecy-i-dwadziescia-osiem-nocy_603.jpg[/media]

******* - super, polecam wszystkim

Tak, to znowu on. Mówiłam, że jestem jego straszną fanką, choć staram się być obiektywna co do jego dzieł.
Po Dzieciach Północy długo nie mogłam znaleźć książki, która była by dla mnie równie ciekawa od samego początku do końca. Wiadomo, że po drodze, w pisaniu, każdy autor może się "wykoleić" z fabułą... czegoś nie dodać, lub dodać za wiele, przez co czujemy niedosyt lub niesmak.
Tutaj... wydaje mi się, że mu się udało nie zawieść moich oczekiwań.
Książka jest pełna absurdu, czarnego humoru, filozofii, antywojennych i antyreligijnych postulatów (ale z tym ostatnim to chyba nie nowość u Salego ). Przedstawia historię... hm... jakby tu napisać, by wam nie spojlerować.
Na nasz ludzki świat przychodzi dżinnija, która zakochuje się w człowieku i postanawia z nim żyć na Ziemi. Z ich związku rodzą się dzieci, których potomkowie rozejdą się po całym świecie i odegrają ważną rolę podczas wojny między ludzkością i demonami.
Więcej nie zdradzę, bo odbiorę całą radochę z ewentualnego czytania.
 
__________________
"Sacre bleu, what is this?
How on earth, could I miss
Such a sweet, little succulent crab"
sunellica jest offline