Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-05-2005, 01:55   #10
Milly
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1 Milly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputację
Z moich obliczeń wynika, że SM w Polsce zagościła około roku 1995, napóźniej w 1996. Później być nie mogła, bo jak dziś pamiętam, że byłam w 2 klasie podstawówki, jak puścili pierwszy odcinek. Nie ukrywam, że do dzisiaj jestem zakochana w SM. Mam wszystkie 18 tomów mangi i od czasu do czasu odświerzam sobie jej lekturę. Mam dwie orginalne kinówki na VHS (Księżniczka Kaguya wymiata ). Oprócz tego mam niezliczone tomy przeróżnych czasopism, jakie wychodziły w Polsce o SM (niektóre tak idiotyczne, że nawet będąc dzieckiem zaśmiewałam się do łez z ich głupoty, ale kupowałam, bo to o SM!). I powiem szczerze, że gdyby puścili ją raz jeszcze w tv, to siedziałabym i oglądała. Ja przyznaję, ze niektóre odcinki porażały rozbrajającą głupotą, ale i tak uważem, że warto to obejrzeć. Warto obejrzeć chociazby same trzy ostatnie serie (ze "Stars" na czele, którą kocham nad życie :P ). Po prostu warto

Co do cenzury. Wycięli nam kilka odcinków, które ja nadrobiłam sobie wersją niemiecką. Podobno nasza SM była właśnie od niemców sprowadzona, chociaż jeden odcinek kinowy, który łaskawie Polsat puścił, był sprowadzony z francji (z francuskim dubbingiem!! O zgrozo!). Ale powiem Wam, ze nasza cenzura to jest nic w porównaniu z cenzurą amerykańską. Ło matko, nawet Sailorkom imiona pozmieniali! Że nie wspomnę o amerykańskiej próbie stworzenia własnej wersji SM, która miała być wykonana techniką półfilmową i półanimowaną (generalnie miało to wyglądac tak, że Sailorki jako normalne dziewczyny były grane przez aktorki, a z chwilą transformacji przeskakiwały na animację). Widzialam zwiastun tego cuda i o mało nie umarłam! Dobrze, że ten pomysł nie wypalił.
Cieszę sie też, że w Polsce wyemitowali 200, ostatni odcinek serii Stars. W końcu na samym końcu Sailor Moon latała całkiem nago, a w rezultacie na niebie pojawiły się dwie nagie kobiety! Dzięki dobrym mocom, ze cenzorom polskim nie wpadło do głowy nie emitowanie tego odcinka... Toż bym się zdenerwowała

A ja tylko czekam dnia, aż pewne plotki o stworzeniu dalszej części SM staną się prawdą i do Polski trafi nowe anime i nowa manga o Sailor Moon. Nastanie wielka radość
 
Milly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem