Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-01-2018, 00:40   #193
Arvelus
 
Arvelus's Avatar
 
Reputacja: 1 Arvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputację


Cytat:
- Myślę jednak, że władzy nad nim nie mamy takiej jak nad biskupem i musimy być gotowi na różne możliwości, aby osiągnąć cele Świętej Inkwizycji. Zbrojni mężowie mają też w zwyczaju najpierw mieczem rozwiązać problem, a potem analizować i łagodzić konsekwencje obranej drogi... chyba nie będzie to rozwiązanie po naszej myśli.
- Teoretycznie w naszej mocy jest wysłać go na stos. Ale to akurat byłoby bardzo trudne bez bezpośrednich dowodów…

- Muszę się dowiedzieć, czy istnieje tu zwyczaj Sądu Bożego. To by ułatwiło sprawę… - powiedział bardziej do siebie, zostawiając to na po-naradzie.

Cytat:
Kanonik nie problem. Wampira zabijemy do jego przybycia. Wróci do Gniezna.
- Piotr przebywa tu od długich dekad. Wątpię by kanonik zadowolił się stwierdzeniem, że wampira zabiliśmy… tym bardziej, że nie będziemy mieć na to żadnych dowodów. Pomioty Kaina po śmierci rozsypują się w proch. Poza tym najpewniej drugim celem są księgi w bibliotece. Mroczna wiedza w nich ukryta która w niepowołanych rękach może stać się potężnym narzędziem woli Złego, ale Czerwoni Bracia już wielokrotnie udowaniali, że we właściwych są potężną bronią przeciwko niemu. Nie pozwolę mu położyć na nich rąk. Są zbyt cenne. Poza tym opat Częstogój sugeruje, że pobódki podróży tutaj mogą być bardzo małostkowe. Poszukiwanie próżnej chwały i fałszywych zasług poprzez bohaterskie spalenie bilbioteki w której znajduje się mroczna wiedza. A ja mu wierzę, że on w to wierzy… dawno nie widział tak pięknego serca jak jego.



- Egzorcyzmy trwać będą wiele godzin. Jeśli teraz zaczniemy będziemy zmuszeni przerwać w połowie. Poza tym będę potrzebował waszej pomocy przy nich. Każdy jeden Młot Pański przy nich obecny wesprze mnie samą swą obecnością i wolą. Ale demony patrzą w ludzkie serca tak jak ja mogę i z łatwością widzą grzechy na nich ciążące. Potrafią je wykorzystać przeciwko egzorcyzmom. Zasiać zwątpienie w sercach obecnych. Niezgodę, a egzorcyzmy opierają się na jedności. Nim zaczniemy będziemy musieli się sami przed sobą wyspowiadać. Musimy być przed sobą czyści jak łzy. Być jak otwarte księgi. Ja mam się z czego przed wami wyspowiadać i… - ciężark na sercu Fyodora zdawał się go przygniatać, choć wyglądał jakby walczył by na to nie pozwolić - na pewno to zrobię, ale poczekajmy z tym aż będą wszyscy.

- Gerge. Ciebie też będę potrzebował. Twoja obecność bardzo mi pomoże w ratowaniu dusz dzieci, ale… ciebie tyczy się dokładnie to samo co mnie. Wiem, że proszę o bardzo wiele, ale mówimy tu o duszach dzieci… z drugiej strony nawet jak się nie uda Pan je w końcu zbawi, ale wtedy aż do Sądu Ostatecznego będą się błąkać przeklęte po tym świecie. Nie chciałbym tego dla niewinnych duszyczek. Przemyśl to.

 
Arvelus jest offline