Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 26-01-2018, 08:33   #355
Hakon
 
Hakon's Avatar
 
Reputacja: 1 Hakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputacjęHakon ma wspaniałą reputację
Gustaw był w kiepskim nastroju. Sprawy zaczynały go przytłaczać i słowa Komendanta o rozdzieleniu obowiązków zaczynały mieć sens. Jedyny problem to czy będą wykonywane po myśli Dowódcy Obrony Miasta. Na razie nie mógł zbytnio narzekać.

Gustaw został wpuszczony do komnaty Komendanta i zobaczył jeszcze kilku cywili. Słowa, które podczas wejścia usłyszał dały mu pogląd, że mowa o propozycji posłów od Wernickiego.
- Witam Panów. Przepraszam za spóźnienie Panie Komendancie, ale pilące sprawy natury obronnej.- Skinął głową i stanął z boku słuchając rozmów.
W końcu padło konkretne pytanie co armia zrobi.
- Jako dowódca obrony nie zamierzam wycofywać żołnierzy. Podjąłem się obrony miasta i tak zostanie. Gdy wróg wejdzie to nie liczyłbym na spokój. Najemnicy dobiorą się do miejskich dóbr i kobiet a i na hutę ruszą. Krasnoludy się obronią, ale złość bezradnych agresorów będzie przelana na mieszkańców.- Baron tłumaczył swoją decyzję.
- Nie chcę słyszeć o poddawaniu miasta. Każde takie sugestie odbiorę jako układ z wrogiem i zdradę. Wernicki może i by częściowo dotrzymał układów ale Brock...- Nie dokończył i popatrzył na kiwających z aprobatą radnych.
- Jeśli...- Podjął Baron lecz przerwało mu wypowiedź nagłe pojawienie się zziajanego Berta.
- Sierżancie. Posłowie od Brocka u bram wschodnich.- Wydusił informację a Gustaw popatrzył na Komendanta.
- Co ten zdradliwy pies chce?- Zapytał proforma.
- Przepraszam Panów, ale obowiązki wzywają.- Kiwnął głową i spojrzał na Komendanta czy także zamierza iść z nim.

Gdy opuścił gabinet Komendanta zwrócił się do niziołka.
- Bert. zbierz wszystkich z Ostatnich u mnie. Chcę z Wami porozmawiać.- Zakomunikował i ruszył na spotkanie z posłami.
 
Hakon jest offline