Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 01-02-2018, 22:15   #43
AJT
 
AJT's Avatar
 
Reputacja: 1 AJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputacjęAJT ma wspaniałą reputację
- Oczywiście, załatwimy ze strażą. Napiszę od razu teraz świadectwo, że współpracujecie z nami. Powołacie się na to i na mnie. To wystarczy. - Problem broni został załatwiony przez Mauera.

~

- W sprawie gospodarstwa i kamienia, dobrze że mówicie, podejdziecie do Jona, on spisze wszelkie informacje i zadecyduję co dalej. Niepokojące to na pewno. - Adelind przyjął wiadomości o dziwach na farmie, jednak jego głos był raczej spokojny.

~

- Widzę Reandrelu... - Elzacher nie zaryzykował wymawiania wszystkich słów, jakimi przedstawił się elf. - ...żeś osłabiony. Jon da ci coś, co pomoże postawić na nogi. Ogólnie Jon będzie waszym, że tak powiem, kontaktem. Będziecie się zwracać bezpośrednio do niego. Pomoże, doradzi i zbierze od was raporty. - przywódca Grafitowych Płaszczy wskazał chłopaka, który wprowadził ich do siedziby.

~

- Panie Mauer, nie oceniam, bo odmienne charaktery u nas bardzo cenne, ułatwiają infiltrację, ale nie chlejcie przy mnie i nie chlejcie wchodząc do naszej siedziby. To ostatni raz… - pouczył łagodnie Meuera.

- A wracając, nie mam wiele więcej szczegółów. Tilusch był na tropie czegoś. Wiem, że to ogólne, ale niestety nie wiem dokładnie czego, bo został porwany i stracony zanim to przekazał. Tak samo później kilku jego oficerów, którzy go znaleźli. Zapewniam, że nasi ludzie nad tym też pracują. - Zrobił chwilę pauzy po czym rzekł dalej.
- Waszą rolą będzie znalezienie tych, co mu to uczynili. Dlatego musicie pójść do niego jeszcze przed obrządkiem i ciało drogiego Remermanna musicie zobaczyć. Jego śmierć, nie była niestety, że tak powiem, zwyczajną. Nie jest to wiele, ale zawsze coś od czego można zacząć. Na co zwracać uwagę i o co pytać, zostawię wam. Po to panie Mauer tu będziecie i wierzę, że nie zawiedziecie.

- Po pochówku wracajcie do swoich kwater. Pora już późna, a wieczorami tu dziś bezpiecznie nie jest. Jutro zaczniecie z pełnią sił. - Zerkał teraz głównie na Franca.

- A, byłbym zapomniał, bo może to nieistotne, ale z Aldorfskiego Kolegium przybyli niedawno wysłannicy. Z jakiegoś powodu próbowali się do miejsca spoczynku Tiluscha dostać. Więc jak to zwykle bywa, rzeczy nieistotne wiążąc się ze sobą, stając się istotne... Prowadzą oni jakieś swoje śledztwo, niezależnie od nas, również po cichu. - Dokończył dwa krótkie pisma i przekazał je Detlefowi.
 
AJT jest offline