Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-02-2018, 00:01   #9
Prince_Iktorn
 
Prince_Iktorn's Avatar
 
Reputacja: 1 Prince_Iktorn ma wyłączoną reputację
Tak, ten jeden test zmienił sytuację. W momencie kiedy strażnik bandy uciekinierów która napada na huttańskie fabryki zobaczył skradającą się postać w czarnym pancerzu z wielką snajperką w rękach, raczej nie pomyślał że to zbłąkany dostawca pizzy I nie był to test skopany z Twojej strony. Po prostu on wyrzucił wyżej. I tak, gdyby Łowca zdał Skradanie wyzej niż wartownik Spostrzegawczość, to powoli przekradłby się do wejścia do hangaru.


Faktycznie, mechanika zmienia wydarzenia, ale może też być na plus. Jako MG zawsze uważałem, że mechanika sprzyja graczom, bo pozwala na rzeczy których w storytellingu nikt by nie dopuścił. (np. MG: masz 1% szans na to, że Ci się uda. Gracz: Ok, to rzucam. I wyrzuca 1 na k100).

Moja podpowiedź na teraz: biegnij do osłony. Schowaj się za drzewem, lub za anteną. Utrudniasz wrogom trafienie, bo raczej ktoś wyjdzie sprawdzić co się dzieje.

Myślę, że co do tempa jakoś się dogadamy, wiadomo, raz jest więcej czasu a raz mniej.

PROROK jak najbardziej da radę tak się unieść i Ziggy może ostrzelać bunkier. Tyle, że może go całkiem zniszczyć (z działek może, ale rakietami to na pewno), czyli i skradziona przyprawa i ciała buntowników mogą wyparować. A wtedy nie dość, że nie ma bonusu za żywych, to Hutt bez dowodów (ciał) może nie chcieć wypłacić nagrody... :P

Rakiety:

Generalnie rakieta z przenośnych wyrzutni zadaje 6k6 obrażeń. Min. 6, średnio 18-20, maksimum jest bardzo duże, bo każdą kostkę która wyrzuci maksymalną liczbę obrażeń przerzucasz i sumujesz kolejne wyniki. Twoje osłony mają 80 pkt. Osłony działają tak, że otrzymane obrażenia zmniejszają wartość osłony o wartość obrażeń. Co rundę w której osłony były uszkodzone, odnawiają się o wartość rozmiaru statku, u Ciebie to 8.
Tak więc wszystko zależy od tego, ile oni mają wyrzutni (i czy w ogóle je mają) oraz jakie będą mieli rzuty na trafienie (jeśli trafią z przebiciem to dokładają jeszcze jedną kostkę obrażeń, a o to będzie łatwiej, bo statek to bardzo duży cel). No i jakie będą rzuty na obrażenia.
Patrząc po średnich wartościach, osłona wytrzyma ze 3-4 trafienia, potem będzie wchodzić w kadłub, gdzie normalnie musi przewyższyć Wytrzymałość statku o 4 żeby zadać Ranę-wywołać uszkodzenia.

Moja podpowiedź nr. 2: Oni raczej się nie poddadzą, bo wiedzą co ich czeka jeśli dostaną się łapy Hutta.

 
__________________
-To, że 99% ludzi jest innego zdania niż Ty, wcale nie znaczy, że to oni mają rację.

Ostatnio edytowane przez Prince_Iktorn : 11-02-2018 o 00:04.
Prince_Iktorn jest offline