Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 15-02-2018, 11:10   #605
Ehran
 
Ehran's Avatar
 
Reputacja: 1 Ehran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Arvelus
Cuda wiary uważam za coś może na tej samej si co psionika, ale po przeciwnej stronie. Bardzo niewiele istot w galaktyce wie, że mają one to samo/podobne źródło i gracze do nich nie należą. Tak czy siak, wiedząc czy nie, cuda i efekty z nimi związane są antytezą czarnoksięstwa, w mniejszej mierz psykerstwa.
(Myślcie o psykerstwie jak liczbie 1, czarnoksiętwie liczbie 2, a cuda to liczba -1... nie wiem czy to jasne... ja myślę bardzo matematycznie i to porównanie najbardziej do mnie przemawia =p
W gruncie rzeczy bardzo podobne, leżące na jednej osi ale oddzielone bardzo wyraźną granicą (linią zera).
Zrozumiałe. Ale wszystko ma swoje odbicie w imaterium, ba nawet (prawie) wszystko co nadnaturalne ma tam swoje źródło. jak i moc imperatora. nawet pariahy... w pewnym sęsie (patrz "Prospero burns" i celowanie do null maiden na odległość coś na rodzaj, "kierujcie artylerię w puste pola w oceanie dusz" ).
Nawet moc orków i tyranidów, które poniekąd nieco inaczej działają, bo nie czerpią z imaterium jako tako, są wyczuwalne i widoczne dla psykerów.

Także postać Toma powinna widzieć turbulencje w imaterium, choć czy to odpowiednio zinterpretuje, to już inna kwestia.
Podobnie postać Ragi i moja, demon daje Psyniscience (a nawet Navigate (Warp) ), i Possessed są dość wyczuleni na turbulencje w imaterium.

IMHO kwestia tylko na jaką odległość i przez jakie bariery i jak dokładnie...

Cytat:
Napisał Raga
Nawet jeśli okaże się, że kolesie mają jeden z tych trybów widzenia (już zadeklarowane, że przez dym widzą - czyli bazuje to na cieple) to można to obejść gasząc światło i używając izolatorów lub ogrzewając całe pomieszczenie.

Czyli mogli widzieć naszych szeregowych przydupasów, ale kogoś w zbroi space marines już niebardzo.
Arvelus pisał o połowie ludzi na barykadach posiadających taki sprzęt.
O reszcie, pisał, że są gorzej wyposarzeni. Co to oznacza nie wiem, ale na pewno mniej niż połowa. Może jeden na czterech, może jeden na dziesięciu... tego to nie wiem. Nie wszyscy, to na pewno.

pancerz space marine może i izoluje astartes w środku, sam jednak wytwarza dość ciepła, by pokazać się na termowizji dość wyraźnie. Wyjądkiem są Ravel Guard i Night Lords... i być może alpha legion.
Zwykle trzeba wyłączyć pancerz, by się ukryć. To ustrojstwo jest dość głośne, ma mały reaktor na plecach, siłowniki i takie tam...
to tak z punktu widzenia fluffu.
Sięgając po mechanikę, to pancerz nie pomaga w ukrywaniu, ba ma nawet malusy do chowania się... blackcarapace neguje bonus do trafienia za duży cel, ale nie do spostrzegania dużych celów...


ps:
Znalazłem tą listę z cenami za przedmioty BC

Tutaj dyskusja na ten temat:
https://community.fantasyflightgames...d-commodities/
a tutaj sam sheet:
https://docs.google.com/spreadsheets...gid=1304376476
 
Ehran jest offline