Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-02-2018, 09:04   #8
RyldArgith
 
RyldArgith's Avatar
 
Reputacja: 1 RyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwuRyldArgith jest godny podziwu
Jeśli chodzi o moje postapo, jak to widzę, to jak najbardziej klasycznie. Wiem że są gry miksujące postapo z cyberpunkiem, czy fantasy. Mi zależy na postapo jak najbliżej nas. Czyli bez fantasy, sf. Przynajmniej jeśli chodzi o ogólny wygląd świata. No nie pasuje mi świat z elfami, magią i smokami w klimatach postapo.
Tak więc taki fallout jest na tak, bo wychodzi z własną wizją naszego świata. Mad Max też. Ale postapokalipsa w wersji z demonami, aniołami, smokami Nie! To dla mnie po prostu kolejny setting fantasy będzie. Z elementami postapo, ale ciągle z definicji fantasy. A jak chciałbym grać w Postapo to takie oparte o nasz świat. Pokazujące zagładę Naszej cywilizacji.
Rodzaj tej postapo jest już bardziej obojętny. Chociaż już tak jestem karmiony tymi zombie, że mam dosyć. Strach lodówkę otworzyć, bo może tam być zombie. Zatem coś innego. III wojna, atomówki jestem na tak. Tak samo z realiami Falllouta. Swoją drogą gram właśnie w czwórkę i nakręciło mnie to na te klimaty.
Inną apokalipsą może być zlodowacenie, zalanie kontynentów.
Kwestia postaci. Kompletna dowolność twórcza. Bez ograniczeń. Jeśli bym chciał stworzyć mutanta to chciałbym mieć też taką możliwość. Osobę transseksualną, też. Psychopatę, wielbiciela różowych jednorożców też chciałbym mieć taką możliwość.
Co do mechaniki, to Savege Worlds są fajne, ale nastawione na walkę. Przynajmniej mechanicznie. Ale spróbować można. Przy czym mam tylko podstawkę PL. Nie znam zadnego systemu postapo na Savage po PL .
Innych mechanik nie znam, ale może zakupię Apocalypse World PL, wszystko zależy czy polecacie ten system.
Co do samej sesji to coś pomiędzy Z Nation a Walking Dead. Mam na myśli sposób prowadzenia akcji, szybkość. Walking Dead skupia się na ludziach, ich przeżyciach. Jest w skutek tego powolny w akcji, tam ważne są emocje. Przynajmniej w pierwszych 2 sezonach co widziałem. Z Nation to jazda po bandzie miejscami z szybkością akcji, dużo się dzieje, co chwila nowe przeciwności, nowe walki. Serial widać że na akcje nastawiony, niż na dramaty. Więc jak bym coś grał w postapo, to coś pośrodku, by była akcja, coś co napędza fabułę, oraz interakcje społeczne. Miejsce na życie postaci, takie spokojne granie.
 

Ostatnio edytowane przez RyldArgith : 22-02-2018 o 09:35.
RyldArgith jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem