Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 27-02-2018, 23:49   #190
Yellow King
 
Yellow King's Avatar
 
Reputacja: 1 Yellow King ma wspaniałą reputacjęYellow King ma wspaniałą reputacjęYellow King ma wspaniałą reputacjęYellow King ma wspaniałą reputacjęYellow King ma wspaniałą reputacjęYellow King ma wspaniałą reputacjęYellow King ma wspaniałą reputacjęYellow King ma wspaniałą reputacjęYellow King ma wspaniałą reputacjęYellow King ma wspaniałą reputacjęYellow King ma wspaniałą reputację
Pytanie o drugą edycję, konkretniej rozwój postaci.

Jak wiadomo można rozwinąć umiejętność na 10% za 100pd właściwie od startu. Jak wygląda z rozwijaniem na 20%?


//Edit: Zapoznałem się z wątkiem - a nie chcę trzaskać doubleposta

Cytat:
Napisał Leoncoeur Zobacz post
Bardziej grałem w 1 ed. skąd właśnie biorę casus 96-00 i 00.
Drugą edycje w kwestii zasad nie rozkminiałem tak mocno, jezeli jest w ktorymkolwiek podręczniku zapis ze jak test nieudany o 30% ma wynik fatalny, to imho każdy gracz i GM ma prawo pokazać podręcznikowi hawajski gest pozdrowień.
[...]
To jest tak durne, że aż komiczne.


Hm, to są efekty nieudanego testu tworzenia czegoś. Tu nie ma epic faila. Co więcej, zauwaz, że na 21-30 pkt procentowych nieudanego testu, twór jest nieudany, ale mozna go uzywać z prawdopodobienstwem ~17% na turę, że się rozpadnie.

I spójrz na "konsekwencje" nieudanych rzutów:
Test budowy nieudany o '30 w rzucie' - zrobione i 17% na rozpad tegoz co zrobione na turę.
Test na WW nieudany o '31 w rzucie' - coś poszło fatalnie. Postać upadła, straciła broń? Pozamiatane.
Odpowiadając na ten post i inne - te zasady krytycznej porażki są z nr 7(12)/94] Magii i Miecza, ów podręcznik posiadam więc zainteresowanym mogę na PW wysłać to i owo. Zasady są świetne, niektóre przerobiłem na swoje sesje bo czasami były zbyt bolesne. Tak czy inaczej, skąpcem nie jestem i zapraszam na pw.
 
__________________
Prowadzę:
Kryminaliści: Ucieczka Termin: 04.05

You are in Carcosa now.

Ostatnio edytowane przez Yellow King : 28-02-2018 o 01:55.
Yellow King jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem