Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-02-2018, 19:10   #662
Ehran
 
Ehran's Avatar
 
Reputacja: 1 Ehran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputacjęEhran ma wspaniałą reputację
O nietykalnych też już pisałem, coś podobnego do twojej wypowiedzi.

Ja skupiam się na detekcji, bo opis tego, jak kto postrzega imaterium jest bardzo płynny w wh. Sama detekcja jest opisana w regułach i jako taka dość jasno zadeklarowana. Jest do czego się odwołać i na czym się oprzeć.
Postrzeganie i odróżnianie... oh... tu książki są bardzo niekonsekwentne... czasem nie widać najmniejszych różnic, czasem dokładnie są one wyczuwalne.
Znalazł bym ci przykłady, gdzie psyker odróżnia sygnaturę mocy swego dawnego towarzysza, którego nie widział od lat, i również czuje, że ta druga sygnatura jest demoniczna, a na dodatek nosi w sobie zgniliznę Nurgla... Ale znalazł bym ci i przykłady, w których psyker czuje wyłącznie "zawirowania" czy "fale" w imaterium, zupełnie nie będąc w stanie odróżnić, czy to jego kumpel, czy może demon albo może jednak ork czy tyranoid...
Jedyne co jest dość konsekwentne, to skala. Czyli siła zjawiska lub obecności wywołującej owe turbulencje jest praktycznie w każdym opisie wyczuwalna.

Zgadzam się oczywiście z tobą, iż "powinno" to być widoczne i do odróżnienia.
"powinniśmy" być w stanie rozpoznać użycie mocy Beshana, bo go znamy i nie raz "widzieliśmy" jego manifestacje mocy.
"Powinniśmy" czuć zgniliznę w sygnaturze demonów nurgla, "powinniśmy" wyczuć krew w sygnaturze demonów Khorne.
"powinniśmy" widząc "cuda", być w stanie połączyć je z złotym światłem, które nas niedawno zalało.

Zgadzam się z tym wszystkim.
Jednak "powinniśmy" nie oznacza "musimy".
Dlatego nie zamierzam wchodzić w tą dyskusję. To zalerzy od rzutów, od decyzji MG...

Nie jest nam to też koniecznie potrzebne. Wystarczy, że możemy wykryć "gdzie".
Jeśli udadzą się rzuty, i jest coś do wykrycia, np miejsce wskrzeszenia szczurzego maga albo obecność złotookich, możemy to sprawdzić. Wiemy gdzie my jesteśmy, gdzie byliśmy, to jest bardziej istotne na chwilę obecną.
 
Ehran jest offline