Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-03-2018, 12:25   #393
Asmodian
 
Asmodian's Avatar
 
Reputacja: 1 Asmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputacjęAsmodian ma wspaniałą reputację
Cytat:
Jednakże myślę że przy użyciu atutu knockdown, który pozwala przewrócić jeśli zadasz przynajmniej 10 obrażeń (wymagany normalny test przewracania) rozszczepienie mogłoby zadziałać.
Cytat:
I to powinno w sumie zakończyć dyskusję, jeśli cel pada po twoim ataku zyskujesz atak dodatkowy.
Tylko problem jest taki, że w opisie tego atutu jest konkretna informacja o tym, że atutu cleave nie można wykorzystać.

Cytat:
Knock−Down
[General]*
Your mighty blows can knock foes off their feet.
Prerequisites:Base attack bonus +2. Improved Trip, Str l5+.
Benefit:Whenever you deal 10 or more points of damage to your opponent in melee with a single attack, you may make a trip attack as a free action against the same target. Use of this feat cannot be combined with Improved Trip to generate an extra attack, and successful use of this feat does not grant an extra attack through the Cleave or Great Cleave feats.
Cytat:
Clave wykonuje się z taką samą premią do ataku jak atak który zabił poprzedniego przeciwnika, a przy coup de grace nie wykonuje się testu ataku, atak ten trafia automatycznie z zastrzeżeniem, że przeciwnik musi być bezradny. Te dwie zasady z kolei prowadzą nas do wniosku, że clave przy coup de grace można wykonać tylko na kilku bezradnych przeciwnikach, co i fabularnie ma sens.
Akurat bzdura, bo gdzieś mi się kojarzy FAQ, który nakazuje po prostu używać Base Attack Bonusa dla tego ataku - tam to zdaje się tłumaczono tym, że jak ma się jakiś bonus atakując oryginalny cel, to niekoniecznie trzeba mieć go atakując nowy rozpłataniem. Wieczorkiem mogę zapodać cytat jak potrzeba.
 

Ostatnio edytowane przez Asmodian : 02-03-2018 o 12:37.
Asmodian jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem