Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-03-2018, 14:41   #23
Blacker
 
Blacker's Avatar
 
Reputacja: 1 Blacker ma wspaniałą reputacjęBlacker ma wspaniałą reputacjęBlacker ma wspaniałą reputacjęBlacker ma wspaniałą reputacjęBlacker ma wspaniałą reputacjęBlacker ma wspaniałą reputacjęBlacker ma wspaniałą reputacjęBlacker ma wspaniałą reputacjęBlacker ma wspaniałą reputacjęBlacker ma wspaniałą reputacjęBlacker ma wspaniałą reputację
Łupieżca jak gdyby sobie o czymś przypomniał i przepraszająco skłonił się przed Artemisem

- Prosiłbym o wybaczenie, moim celem nie było zignorowanie pytania i wykazałem się godnym potępienia grubiaństwem. Usprawiedliwiać się mógłbym tym że nie codziennie osoby mojej proweniencji spotykają się z równie miłym przyjęciem a jakby tego było mało okazuje się że mam zaskakująco szerokie możliwości zawodowe

Łupieżca splótł ręce za plecami i wyraźnie zastanawiając się nad słowami Artemisa przespacerował kilka kroków przed siebie po czym wykonał gwałtowny zwrot i odpowiedział

- Zagrożenie dotyczy wszystkich, niezależnie od tego gdzie dane nam było się urodzić. Lincz pierwszego dnia byłby karygodnym błędem i głosowanie na kogoś pierwszego dnia zwykle jest żartem, chociaż czasem może wywołać interesujące reakcje a innym namieszać jeszcze bardziej lub kogoś niepotrzebnie zestresować. Ujawnienie roli jest interesującą możliwością którą po raz pierwszy trzeba na poważnie brać pod uwagę ale zrobienie tego w pierwszym dniu również byłoby nierozsądne

Łupieżca wyraźnie nie przepadał za staniem w miejscu ponieważ już po pierwszych słowach ponownie podjął swój spacer co jakiś czas gwałtownie zmieniając jego kierunek

- Nie dość, że prawie nikt w żaden sposób nie mógłby udowodnić jaką rolę pełni a ci którzy mogliby być do tego zdolni musieliby wykorzystać unikalne umiejętności. Mało tego, chociaż nawet gdy założymy że któraś z dobrych ról ujawniłaby się i zdołała przekonać innych że jej tożsamość jest prawdziwa to wystawiłoby ją na cel ataku. Chociaż Tymora jest zdolna ochraniać jedną osobę przed atakiem to kto zagwarantowałby że Maska nie chciałaby wykorzystać takiej okazji i wprowadzić zamieszania kradnąc rolę sojusznika miasta? Na dodatek przykułoby to Tymorę do jednej osoby pozbawiając miasto funkcji ochronnej.

Łupieżca zakończył swój wywód i westchnął ciężko

- Wiem, że to co mówię jest oczywiste ale czasem warto wrzucić takie podsumowanie. Mówię to niechętnie ale pozostaje nam czekać i przekonać się co nam przyniesie pierwsza noc
 
__________________
Make a man a fire, you keep him warm for a day. Set a man on fire, you keep him warm for the rest of his life.
—Terry Pratchett
Blacker jest offline