Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-03-2018, 10:19   #165
Avdima
 
Avdima's Avatar
 
Reputacja: 1 Avdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Molkar Zobacz post
Miałbym jeszcze jedno pytanie. Mianowicie chodzi o magiczne przedmioty w świecie WH. Wiem, że występuje ich mało a część z nich jak nie większość raczej nie nadaje się do używania poprzez moc chaosu która np. wpływa na użytkownika.

I teraz pytanie czy gracze są w jakiś sposób ocenić czy dany przedmiot jest bezpieczny? (np. wykrycie magii u klas czarujących)? Czy jest to swego rodzaju loteria "a może nic mi się nie stanie"
Strona 177 podręcznika podstawowego wyraźnie podaje, żę wymagany jest test nauki, zależnej od danego przedmiotu. Do tego inne czynności, jak długotrwałe badania czy rytuały magiczne, zależnie od widzimisię MG.

Ten wpis na niewiele ponad pół strony również wymienia jak często spotykane są takie przedmioty, chociaż spoglądając na bitewniak, niekoniecznie się to pokrywa... albo Warhammer ma tak powszechnie spotykanych bohaterów w czasie bitew. Do tego, jeżeli będzie ktoś miał kontakty z czarodziejami - albo samemu jednym jest - pomniejszych magicznych przedmiotów jest od zatrzęsienia, jak zwoje, magiczne kamienie czy mikstury.

Po więcej detali najlepiej zajrzeć do Królestw Magii, od strony 185 zaczyna się rozdział o magicznych przedmiotach. Królestwa Magii mają tę specyficzną cechę, że są dosyć "in your face" ze wszystkimi faktami na temat magii i nie owijają w bawełnę tajemniczości.

Str. 204 zaczyna wpis o przedmiotach magicznych i pokrywa się to z tym, co napisano w podręczniku podstawowym.



Tutaj pozwolÄ™ sobie na mojÄ… opiniÄ™.

Wykrycie magiczności przedmiotu i określenie jego względnego bezpieczeństwa powinno być możliwe poprzez zastosowanie wykrywania magii. Mag widzi wiatry magii i powinien być w stanie określić, czy są spaczone. Działania jednak się raczej nie dowie, ale może kolor wiatru czy inne czynniki posłużą za wskazówkę, gdzie dalej szukać.

Możliwe, że niektóre zaklęcia pozwalają na "identyfikację", szukałbym w kolegiach metalu i niebios. Nie chciało mi się samemu sprawdzać. Kolegia te, szczególnie metal, pewnie posiadają jakieś rytuały, które pozwoliłyby na poznanie przedmiotu (które to rytuały nie są nigdzie opisane i wymyśla je MG).
 
Avdima jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem