Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-06-2007, 21:10   #83
NW.
 
Reputacja: 1 NW. jest jak klejnot wśród skałNW. jest jak klejnot wśród skałNW. jest jak klejnot wśród skałNW. jest jak klejnot wśród skałNW. jest jak klejnot wśród skałNW. jest jak klejnot wśród skałNW. jest jak klejnot wśród skałNW. jest jak klejnot wśród skałNW. jest jak klejnot wśród skałNW. jest jak klejnot wśród skałNW. jest jak klejnot wśród skał
Władimir Koszyński

Chwilę stukał palcem w skroń i spoglądał ciekawym wzrokiem na przedpole. Wreszcie zaczął mowę. -Coś mi się wydaje Panowie Bracia że mam dość zawadiacki lecz nader ciekawy zamysł. Z części prochu, różnego szmelcu w postaci gwoździ i takich tam możnaby niewielkie ładunki zrobić. Lont do tego przyciąć, smołą oblać a jak się rzuci to to, można być pewnym że wróg poczuje. Gwoździe i odłamki w ciało się wbijają, w gęby godzą a wróg ranny łatwy w obsłużeniu i w obroty szybciej się go weźmie. Pokażę ja nieco naszym ludziom tej techniki za jakiś czas i skonstruujemy paręnaście tych diabelstw. Każdy oprócz rusznicy będzie miał ze dwie takie zabawki, kulomioty są to przednie, zapewniam Panów. Co do celności lepszej nad przeładunkiem szybszym to zgadzam się całkowicie z Panem Janem, chłopi jak i kozacy nieobyci w broni, należy im się zadanie ładowania broni. Bardziej obyci w fachu będą strzelać, słuszna to uwaga- odwrócił nieco głowę i spojrzał na swych ludzi. -Na następnym postoju sporo roboty będzie, łodzie sprawdzić, broń rozdzielić, ostatnie przeszkolenie zrobić. Teraz jednak Panowie Szlachta wybaczcie mi, przejadę się nieco dookoła podkomendnych i sprawdzę to i owo, wypatrzę też przyszłych strzelców i ładowniczych- skłonił głowę do przyjaciół i popędził konia w bok, odbił w tył i zniknął niedaleko taborów.
 
__________________
Always remember that You are weak against the power of the Dark Side.
NW. jest offline