Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 02-06-2005, 22:42   #1
Milly
 
Milly's Avatar
 
Reputacja: 1 Milly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputacjęMilly ma wspaniałą reputację
Japońska muzyka

Bez muzyki nie ma anime i temu nie zaprzeczy nikt. Ale oprócz soundtracków istnieje cały rynek japońskiej muzyki, która w naszym kraju niestety nie jest zbyt popularna. Słuchacie soundtracków, a czy słuchacie tez J-popu czy J-rocka? Jakieś ulubione zespoły godne polecenia?

Ja szczerze przyznam, że niewiele mam styczności z japońską muzyką. Tak naprawde zachwyciła mnie jedna piosenka, którą autentycznie uwielbiam - konkretnie był to japoński gotyk, kapelka nazywa się Eve of Destiny, a utwór "Nervous & Innocence". Więcej kawałków tego zespołu nie słyszałam, ale ten wymiata. Zresztą Eve było kiedyś w Bolkowie na Castle Party, niestety nie miałam okzaji pojechać.
Lubię jeszcze słuchać pewnej japońskiej pani, której imienia nie zdradzę (bo zapomniałam ), która nagrała swoje utwory w wersji instrumentalnej przy pomocy warszawskiej orkiestry. I bardzo mi się podobają jej utwory w takim wykonaniu, bez spiewu.
A dlaczego mnie nie zachwyca japońska muzyka? Może dlatego, że jest po prostu dziwna. Co prawda nie słyszałam jej na tyle dużo, żeby stwierdzić, ze każdy wykonawca jest taki, ale jakoś zdecydowanie wolę piękne soundtracki, niż "normalną" muzykę japońską.
A z muzyki z anie uwielbiam Princess Mononoke,Spirited Away, Cowboya i SM
 
Milly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem