Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 03-05-2018, 22:10   #95
TomBurgle
 
Reputacja: 1 TomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputację
- Czwarty raz dziś słyszę o tych pomówieniach, a mało kto chce rzecz komu kapłanka zawadzała aż tak, żeby ją obmawiać - prowokująco mruknął półelf. Miał swój typ na tą osobę, ale ani nie zamierzał oczerniać kogoś nie wiedząc, ani tym bardziej wychylać się ze swoim osądem wobec obcych. Ale, na całą Trójcę na niebiosach, czuł że do sprawiedliwości było tu daleko.

- Wiele osad by przeniesiono przy połowie tych strat - podane liczby wstrząsnęły półelfem. Tuzin ludzi, czyli dwie duże rodziny. A do tego widział wioski, które na połowie zabitej tu trzody wyżyłyby ponad rok. O ile Oakhurst nie miało olbrzymich zapasów, to pewnie przez to tej zimy głód zajrzy im w oczy.
- Kogo z myśliwych polecisz? Jest kto komu te ataki zaszły za skórę bardziej niż innym, albo jeszcze lepiej, ktoś kto dla dobra ogółu chce je zakończyć? A i z Elleną chętnie bym się spotkał, jeżeli da się to sprawić -

- Komu zwracać koszta zakupu? Tym samym ludziom, którzy to jak na razie każdy jeden się opowiada, że kupił tylko by je wyzwolić? - niedoszły kapłan spojrzał z iskrą w oczach na rajcę, ale po chwili parsknął śmiechem
- Chociaż spędziłem młodość wśród kapłanów, to wiem że tak to nie działa - pokiwał głową - Ale chodzi nam o to samo - by jak najmniej zła z tego wyszło. I ja myślę, że jak siądziemy wszyscy razem, to uradzimy coś lepszego jak to zrobić, niż łapać wbrew prawu za miecze -




- Powtórzę com rzekł: ani handlarze niewolników, ani my nie zdołamy bezpiecznie doprowadzić kogokolwiek do Oakhurst przed wiosną. A że do niej u nas na północy tak daleko, to nie mogę rzetelnie obiecać że to zrobię - choć pomóc chcę i innych przekonać spróbuję, aleśmy równi i rozkazać nikomu nie mogę - Tanis powtórzył to co powiedział aby uniknąć późniejszych nieporozumień, i tylko miał nadzieję że tym razem nie zostanie to przekręcone aż tak jak przed chwilą.

- A jeżeli chodzi o negocjowanie, to przecież właściwi ludzie są na właściwym miejscu - skłonił się lekko w stronę Morna i Jace'a

- Elena Trzy Gałęzie, jeżeli dobrze zgaduję? - Tanis czym prędzej chciał się wydostać z niespodziewanego centrum uwagi i zostawiając sprawę negocjacji w rękach towarzyszy, zagadnął obcą kobietę.

 
__________________
W styczniu '22 zakończyłem korzystanie z tego forum - dzięki!

Ostatnio edytowane przez TomBurgle : 03-05-2018 o 22:17.
TomBurgle jest offline