Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-05-2018, 14:15   #5
Prince_Iktorn
 
Prince_Iktorn's Avatar
 
Reputacja: 1 Prince_Iktorn ma wyłączoną reputację
Przeczytałem Twoje materiały i nasunęło mi się sporo uwag, wypiszę te, które najbardziej zapadły mi w pamięć.

- Zmniejszasz ilość cech, łącząc Siłę i Wigor. Gdyby to była gra na kampanię, przy stole, to mogłoby dużo zamieszać, z uwagi na balans między postaciami. Wigor odpowiada za ogólną wytrzymałość postaci i cechę Wytrzymałość, oraz za Wyparowania postaci, Siła odpowiada głównie za obrażenia w walce wręcz ale też za siłę ogólną. Nie jestem pewien czy to połączenie Siły i Wigoru to dobry pomysł, bo odpadają postacie Wytrzymałe (długodystansowiec) ale słabsze (kiepski Sprinter).

- Skasowałeś dużą ilość przewag, jednocześnie chcesz dać dużo rozwinięć. To sprawi, że postacie będą miały wysokie kości umiejętności, ale mało przewag. To nie zawsze jest dobra droga. Nawet przy pomocy Dzikiej Kostki, prawdopodobieństwa różnych wyników na kościach w SW są… ciekawe. Czasem lepiej jest mieć umiejętność k8 z przewagą dodającą +2 niż umiejętność na poziomie k10 bez przewagi.

- Usunięcie Obrony jako cechy. Tutaj utrudniasz sobie życie. Obrona to nic innego jak średnia z rzutów na Walkę + niewielki bonus, aby broniący miał odrobinę większe szanse. Twórcy systemu celowo tak to wprowadzili, abyś nie musiał rzucać 2 razy na rozstrzygnięcie każdego ataku.

- Brak Szoku w zasadach broni. Tutaj odrzucasz mechanikę, która umożliwia postaciom niebojowym, o dużych wartościach umiejętności lub cech (Spryt, Zręczność, Wyśmiewanie, Perswazja itp.) uczestniczenie w walce i wspieranie (przy pomocy Sztuczek) postaci czysto bojowych.

- Co do automatycznie zadawanej Rany, to wiąże się z punktem powyżej. Jeśli chcesz aby broń była silna to po prostu daj większe obrażenia dla bolterów.

Co ja bym zrobił na Twoim miejscu.

Zostawić zasady jak są.
Jeśli chcemy postaci bardzo przepakowane, możemy skorzystać z zasad Supermocy, tworząc bohaterów posiadających Przewagę Zdolności Nadprzyrodzone (Supermoce), ale ograniczyć ich wybór. Zmienić nazwę Supermoce na np. Trening Karskinów czy Trening Assasinów. Taka przewaga mogłaby dawać możliwość wykupywania umiejętności na super wysokich poziomach, a Przewaga Space Marine mogłaby dać większy zakres dostępnych możliwości (Zwiększone Cechy, Pancerz jako wzmocniony szkielet, czy co tylko chcemy).

W ten sposób miałbyś bardzo silne postacie, a nie musisz pisać na nowo podręcznika.

Jedyny zgrzyt jest taki, że dobrze by było gdybyś zdobył podręcznik do jakiegoś settingu o superbohaterach i stamtąd wziął zasady (nawet w podręczniku głównym piszą, że tam zasady supermocy są lepiej opisane – to jedyny przypadek, w którym sam Podręcznik podstawowy moim zdaniem nie wystarczy). Polecałbym Necessary Evil, lub Superpowers Companion.
 
__________________
-To, że 99% ludzi jest innego zdania niż Ty, wcale nie znaczy, że to oni mają rację.

Ostatnio edytowane przez Prince_Iktorn : 07-05-2018 o 14:17.
Prince_Iktorn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem