Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 07-05-2018, 14:16   #6
Arvelus
 
Arvelus's Avatar
 
Reputacja: 1 Arvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputację
Nie kojarzę gdzie napisałem o braku przebicia, a rana wchodząca już na szoku jest z przyczyn fabularnych... nie widzę sposobu aby ktoś mógł zostać oszołomiony wiązką z multimelty co potrafi czołgi odparowywać =p

W settingu fantasy to ma sens. Można dostać płazem miecza, czy zostać draśniętym ale przy mocy niszczącej broni 40go millenium nie wydaje mi się to adekwatne.
Ergo: To mój osobisty kaprys =p

A bikini heroine... hmmm... fajna zasada... muszę nad liczbami posiedzieć aby się upewnić, że chodzenie bez pancerza będzie CIEKAWĄ i SENSOWNĄ opcją, a nie NAJLEPSZĄ opcją. Z drugiej strony u mnie pancerze mają wartości nawet po 18, co jest równoważne 4,5 rany to ta przewaga może wymagać wzmocnienia i dużym elementem ograniczającym jej moc jest to, że nie będzie to pozwalało wydać jeszcze jednego fuksa aby ponownie wyparowywać, co przełoży się na to, że będzie to mniej przewidywalne, bo nie będzie opcji by "sparować" fuksem wyjątkowo farciarski test obrażeń przeciwnika. Will see... bardzo warte uwagi, dzięki



EDIT

Cytat:
- Zmniejszasz ilość cech, łącząc Siłę i Wigor.
Wydaje mi się, że to ułatwi sprawę. Zawsze miałem problem z rozdziałem tych statystyk, bo daje to "opcje" stworzenia kogoś kto ma siłę w granicach ludzkiego maksimum jednocześnie wytrzymałość na żałosnym poziomie, co się wyklucza bo jedno i drugie to są mięśnie.

I w moich grach zauważyłem wyraźnie, że gracze dyskryminują wigor maskując zręczność, w drugiej kolejności siłę a wigor zostawiając na k4 i na dobre im to wychodzi. Choć dopiero na ostatniej sesji do nich dotarło, że istnieje coś takiego jak wyparowanie, więc może z tego to wynika O_o

Cytat:
- Skasowałeś dużą ilość przewag, jednocześnie chcesz dać dużo rozwinięć.
Kilka też dodałem =p
Przewag wciąż jest koło 60ciu. Rozpisałem już sobie dwie postaci... jedną jako Plague Marine, drugorzędnie medyk, drugą jako khornicki berserkerowaty czempion i dowódca. Na podstawie tej (zbyt małej by uznać za reprezentywną) próbie wychodzi mi, że na cechy i umiejętności idzie jakieś 60% rozwinięć a na przewagi 40%.

Do tego limit podwajający cenę rozwinięć statystyki ponad poziom k12 wymusza by się ograniczyć i iść w kierunku przewag.

Cytat:
- Usunięcie Obrony jako cechy. Tutaj utrudniasz sobie życie.
W obronie mnie drażniło, że umiejętność walki wręcz ma pomagać przeciwko ostrzałowi. Przy czym nie zgadzam się z Tobą. Rzeczywiście wymaga to dwóch rzutów, ale w tym momencie rozstrzygam dwa ataki... może nie dość wyraźnie to zaznaczyłem. Zaraz jak tutaj odpiszę w docu jakoś to przeredaguję =p

Chcę odejść od inicjatywy i rozstrzygane będą całe starcia ("starcie" czytaj: jedna grupa związana w bezpośredniej walce wręcz). Osobni uczestnicy nie mają swoich osobnych kolejek w inicjatywie ale walczą jednocześnie i ten kto osiągnie najlepszy wynik ten trafia, a kto miał gorszy ten chybia.

W efekcie rozpatruję dwoma testami porówywanymi do siebie test ataku obu walczących w jednym starciu.

Cytat:
- Brak Szoku w zasadach broni.
Tutaj mam wrażenie, że coś przeoczyłem...
Żadna broń nie ma w tabeli zasady "szok", ani nic co tak wygląda. Mógłbyś sprecyzować?
Cytat:
- Co do automatycznie zadawanej Rany, to wiąże się z punktem powyżej. Jeśli chcesz aby broń była silna to po prostu daj większe obrażenia dla bolterów.
Tutaj sprawa jak pisałem powyżej.
Nie widzę fabularnej możliwości by kula plazmy, która spenetrowała calowy cer-metalowy pancerz, jedynie zadała ból. To znaczy... jest możliwość ale wraz ze skutecznością pancerza zmniejsza się "okno" prawdopodobieństwa wystąpienia takiego zdarzenia. Kiedy ma się na sobie pełen wspomaganiec (co będzie bardziej częste niż rzadkie) szansa na coś takiego jest na prawdę mała i nie chcę aby było to regułą. Aby taką szansę oddać wystarczą odparowania.

Cytat:
Co ja bym zrobił na Twoim miejscu.
Rzecz w tym, że praca i tak byłaby wymagana. Zmian w zasadach jest bardzo niewiele (razem z kartą postaci zajmują jedną stronę), ale zbrojownia z głównego podręcznika jest absolutnie niewystarczająca. Podobnie magia mnie nie zadowala i wiele innych elementów, a praca i tak została już włożona =p
 

Ostatnio edytowane przez Arvelus : 07-05-2018 o 14:47.
Arvelus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem