Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 08-05-2018, 18:31   #12
Arvelus
 
Arvelus's Avatar
 
Reputacja: 1 Arvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputacjęArvelus ma wspaniałą reputację
Cytat:
Czyli nóż zrobiony z resora samochodu przez dzieciaka gangstera z podziemi Hive City też zabija przy najmniejszym skaleczeniu.
W tej sesji coś takiego będzie na tyle rzadkie, że można to zignorować. Bardzo rzadko ktoś będzie miał coś mniej śmiercionośnego niż piłomiecz, co jednym machnięciem odrąbuje kończynę.
Wiem, że da się opisać szok zadany piłomieczem, ale to jest coś co powinno być bardzo rzadkie. Łut szczęścia, a nie coś standardowego.

Cytat:
Z uwagi na to, że w rzutach na obrażenia obowiązuje zasada „Asów” to znaczy sumowania i przerzucania kości w przypadku osiągnięcia maksymalnego wyniku
Obowiązuje? O_o
Ok. Tego nie doczytałem i całą zbrojownię stworzyłem w myśl zasady nieobecności czegoś takiego. Trzeba dopisać w zmianach zasad (bo to o niebo prostsze niż przeprojektowywanie zbrojowni i jednak wydaje mi się to zbędne... rolę "trafienia krytycznego" ma już dodatkowe k6 obrażeń na przebiciu. Nie potrzeba więcej).

Cytat:
Zastraszanie i Wyśmiewanie to Próby Woli, czyli akcje które dają +2 do następnej akcji postaci która inicjowała próbę woli przeciw jej celowi. W przypadku zdania testu z przebiciem przez inicjującego Próbe Woli, cel jest dodatkowo w Szoku.
Iii... kolejny raz moja "luźna interpretacja" (czytaj: niedoczytanie) zasad =p
Ja grałem z ludźmi, że na każdym przebiciu premia +2 utrzymuje się jeszcze kolejną rundę.
Będę musiał przemyśleć tę kwestię i jakoś przeprojektować przewagi kręcące się wokół tego.

Cytat:
Tu jest przykład tego, że modyfikator +2 zadziałałby moim zdaniem lepiej niż podnoszenie kostek. A tak w ogóle zastraszasz umiejętnością Zastraszanie (która wg. wymagań ma k4) a nie Wolą, więc po co podnosić Wolę?
Genezą tej przewagi była moja wątpliwość czy nie podciągnąć Zastraszania pod Krzepę w myśl idei, że wielki dres jest straszniejszy niż bogobojny klecha =p

W systemie rzuca się przeca Statystyka+Umiejętność. Więc zwiększenie woli wpłynie na rzut.

Cytat:
Meltapistolet/Meltakarabin:
Obrażenia 2k10/3k10, PP 100, Broń Ciężka.

Broń ta strzela skupioną wiązką, która anihiluje wszystko na swojej drodze, ale sama wiązka nie jest tak szeroka aby np. spopielić od razu całą postać człowieka.
Jako wąskie wiązki o dużej sile niszczącej reprezentują sobą bronie o cesze AP oraz TAP i preferuję ten system.
Tak jak pisałem... nie lubię tworzyć szczegółowych zasad dla rzeczy które dla się zawrzeć w ogólnych zasadach
 
Arvelus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem