Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-05-2018, 20:53   #134
xeper
 
xeper's Avatar
 
Reputacja: 1 xeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputacjęxeper ma wspaniałą reputację

- Miałem Was za ludzi honoru, a jesteście zwykłymi najemnikami - orzekł Gaulan. - Dla mnie nie stanowi to różnicy. Przyszykuję dla Was godną zapłatę, oczywiście jeśli zdołacie dojść do tego kogoś, kogo podejrzewacie i sprawicie, aby nie stwarzał więcej problemów wyznawcom pokojowo nastawionego Asury. Co do kontaktu, wystawcie dwie zapalone świece w oknie tego pokoju. Wówczas postaram się zjawić tak szybko jak się da, a gdybym się dowiedział czegoś, co mogłoby pomóc rozwiązać kłopoty, sam pojawię się niezwłocznie.

- Patrząc na Ciebie - zwrócił się do Makhara. - Zastanawiałem się, czyś aby nie Stygijczykiem. Teraz widzę już to wyraźnie. A do tego Stygijczykiem, który poświęca swe życie na poznanie sztuk czarnoksięskich. Nie do końca ufam Twym słowom. Nie mogę, zarówno ze względów osobistych, jak i poprzez wiążące mnie przysięgi udzielić Ci jakichkolwiek nauk. Jednak jeśli odniesiecie sukces, wówczas swoje wynagrodzenie otrzymane ode mnie będziesz mógł spożytkować w dowolny sposób.

- Nikomu nie zrobiliśmy nic, co usprawiedliwiałoby takie szykany, jakie nas spotykają - wyjaśnił. - Nasza religia kładzie nacisk na oświecenie ducha i zdobywanie wiedzy. Nie jesteśmy bojowo nastawionym kultem. To samo zdanie miałem o wyznawcach Mitry, jednak się pomyliłem. Wiem, że to oni lub ktoś przez nich kieruje tym wszystkim. Edykt dobrego króla Conana był przemyślaną i słuszną decyzją, która mogła wznieść Akwilonię na wyżyny. A jednak, o ironio, może ją doprowadzić do upadku. Taki zamęt i bałagan z pewnością mogą wykorzystać odwieczni wrogowie królestwa...

Potem kapłan Asury pożegnał się, naciągnął na głowę kaptur i dyskretnie się ulotnił. Awanturnicy mogli zaś wrócić do zaplanowanych działań.
 
xeper jest offline