Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-05-2018, 16:56   #195
Ombrose
 
Ombrose's Avatar
 
Reputacja: 1 Ombrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputacjęOmbrose ma wspaniałą reputację
"Gratuluję panom pierwszej udanej misji"...

Te słowa odbijały się echem w umyśle Liama. Udanej? Jak to możliwe? Przecież... przecież ich czas skończył się... Czy to możliwe, że Olllowi udało się powstrzymać Roosenbaum lub też Doros skutecznie namówił Newmana na mobilizację ochrony? To była jedyna możliwość.

Wszystko wydawało się inne. Oczy mrugały odmiennie, powietrze inaczej otulało skórę, serce biło dziwnym rytmem, oczy widziały z większą ostrością... Liam powrócił do swojego ciała. Choć spędził w Mossie niezbyt wiele czasu, to przyzwyczaił się do niego tak bardzo, że jego własne nagle wydało mu się obce.

Nieco nieporęcznie zaczął stukać na klawiaturze komputera. Był nieco zmęczony, jednak starał się jak najszybciej napisać jak najwięcej szczegółów, póki to wszystko pamiętał.
Oby tylko dobrze pamiętał.

Cytat:
Po skoku czasoprzestrzennym znalazłem się w pokoju, w którym znajdował się jeden ze strażników laboratorium. Huckleberry Tucker posiadał wiedzę o poziomie piątym i przejęciu na nim stanowisk ochrony przez androidy. Pomimo prób agenta Dorosa, nie udało się uzyskać od niego więcej informacji na ten temat. Był rozkojarzony nieobecnością jego kolegi po fachu, Thoma. Ostatnio widziany w dyspozytorni, Thom wyłączył kamery na poziomie -4 (pomimo braku umiejętności programatorskich, dziwne zachowanie z jego strony), po czym zniknął.

Dwie badaczki (Tabby i Dona) rozmawiały na korytarzu o dziwnym zachowaniu Dorothy, kuzynki Lily Cage. Wykazywała się nieznajomością ich i zadawała pytania o Kreigu Newmanie, szefie piętra -4. Interesował ją między innymi numer jego pokoju. Dorothy była widziana po raz ostatni przez Tabby przy pokojach obok laboratorium medycznego, w których mieszkają pracownicy ochrony.

Następnie udałem się na inspekcję poziomu -4. Nie znalazłem na nim wirusa. Jedyny pokój mieszkalny, 407, okazał się należeć do Kreiga Newmana. Udałem się tam, natykając się na Ninę Ramsey. Kobieta również poszukiwała Newmana. W apartamencie szefa znajdował się android. Według niego nikt nie próbował skontaktować się z Newmanem prócz mnie i Niny.

Informatyk Ernesto próbował skontaktować się z moim nosicielem z powodu projektu CS45 i niedziałającego kodu 2348. Według informatyka była to sprawa najwyższej wagi. Zignorowałem ten wątek, aby ruszyć w pościg za Niną, która weszła do magazynu na tym samym piętrze.

Okazało się, że Ramsey konstruowała broń przeciwko androidom, nazwany przez nią jako "prymitywny emiter promieniowania elektromagnetycznego". W rozmowie wspominała o takich rzeczach, jak: "włamaniu się przez nią do notatek Newmana, dziwnym zachowaniu androidów od kilku dni, pierwotnie ludzkim pochodzeniu wirusa, ale zmutowaniu go na neurony androidów". Po opuszczeniu przeze mnie pomieszczenia i późniejszym powrocie do niego, Nina okazała się nieprzytomna, a broń zniknęła.

Po przebudzeniu Nina skarżyła się na dwie godziny luk w pamięci. Pamiętała, że wcześniej pracowała z Ernestem nad niedziałającym kodem, po czym poszła na lunch, ale nie dotarła na niego z powodu wizyty w toalecie. W tym pomieszczeniu "podeszła do niej kobieta w białym kitlu z poziomu trzeciego i pocałowała ją". Wtedy Nina straciła przytomność.

Poszukiwania Ernesta skończyły się porażką po przeszukaniu jego miejsca pracy i kwater mieszkalnych.

Po połączeniu z pozostałymi agentami (oprócz Millingtona, który w międzyczasie okazał się niezdolny do pracy) udaliśmy się do gabinetu szefowej działu biologicznego Roosenbaum. Sekretnym przejściem dostaliśmy się do kwater Newmana, gdzie ujrzeliśmy niedziałającego androida, z którym wcześniej rozmawiałem. Następnie udaliśmy się na piętro -5. Rozproszyliśmy się w poszukiwaniach, aż straciliśmy przytomność z powodu rozpylenia gazu usypiającego. Po przebudzeniu okazało się, że zostaliśmy w międzyczasie związani. Byliśmy świadkami rozmowy pomiędzy Roosenbaum, a Newmanem. Kłócili się co do tego, jak z nami postąpić. W pewnym momencie Newman pocałował Roosenbaum, wręczając jej do dłoni urządzenie. W następnej chwili leżał sparaliżowany, a Roosenbaum wyszła z pomieszczenia. Ruszyłem wraz Olllem, aby powstrzymać ją i nie dopuścić do wyniesienia wirusa, natomiast Doros został z Newmanem, który odzyskiwał świadomość. W trakcie pościgu zostałem zatrzymany przez androidy. Wtedy misja zakończyła się.

Moja prawdopodobna interpretacja wydarzeń:
W misji brał udział wrogi agent. Znalazł się w laboratorium przed nami i pierwszym jego nosicielem był agent ochrony Thom. Wyłączył kamery na poziomie -4. Może uczynił to dlatego, aby uzyskać dostęp do komputerów i projektu CS45 lub kodu 2348, choć informatyczne problemy Ernesta i Niny niekoniecznie musiały być powiązane z naszą misją. Jednak jeśli były, to mogło mieć to na celu uzyskanie kontaktu ze światem zewnętrznym i zorganizowanie ucieczki po uzyskaniu walizki z wirusem.
Następnie Thom przeszedł w ciało Dorothy. Mogło to mieć miejsce tam, gdzie ostatni raz kobieta była widziana - przy pokojach mieszkalnych ochrony. Kobieta wypytywała swoje koleżanki z piętra na temat Newmana. Następnie zmieniła nosicielkę na Ninę i w tym ciele udała się na poszukiwanie go. Po skonstruowaniu broni na androidy, którym później został zniszczony robot w pokoju Craiga, przeszła w kolejne ciało - być może Newmana. Lub też Ernesta (co tłumaczyłoby jego zniknięcie), a dopiero potem Newmana. Następnie [Ernesto lub Newman] udał się na piętro -5 poprzez tajny korytarz łączący gabinety szefów pięter z pokojem -5.
Tam Newman przeszedł w ciało szefowej Roosenbaum, zdobył walizkę z wirusem i ruszył windą na powierzchnię.
 

Ostatnio edytowane przez Ombrose : 30-05-2018 o 20:50.
Ombrose jest offline