Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 29-05-2018, 14:24   #8
Fyrskar
 
Fyrskar's Avatar
 
Reputacja: 1 Fyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputacjęFyrskar ma wspaniałą reputację
Mam sentyment do mechaniki Warhammera (wałkowanej przy niedużych zmianach od pierdycji do Dark Heresy), ale to nie oznacza, że jest mechaniką dobrą. Jest dosyć przejrzysta i łatwa do przyswojenia dla nowych graczy, to fakt, ale:
a) obraz mechaniki z tego zapowiadanego systemu wydaje się przynajmniej równie prosty;
b) mechanika k100 z WFRP jest fajna na początek, ale to nie oznacza, że jest dobrą mechaniką.

Można zrobić mechanikę k100 dobrze (BRP), ale wersja z Warhammera jest dziurawa i przestarzała. Lubię ją, ale nie zamierzam wydawać pieniędzy na kolejne systemy, które różnią się obrazkami w środku i małymi zmianami w mechanice.

Podoba mi się, że nareszcie próbują czegoś nowego w Warhammerze, mam nadzieję, że nie odbiją się od skostniałego fandomu systemu jak FFG z 3ed. WFRP.
 
Fyrskar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem