Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-06-2018, 20:36   #181
Ardel
 
Ardel's Avatar
 
Reputacja: 1 Ardel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputację
1. Walka jest w Młotku opisana tragicznie. Oburęczność to mały bonus dla postaci, której główna ręka z bronią nie nadaje się do trzymania broni (otrzymała krytyka czy jest związana czy cokolwiek). Wg zasad możesz sparować cios akcją natychmiastową trzymając cokolwiek w drugiej ręce. W tym wypadku, jeżeli masz oburęczność, ignorujesz karę -20.

2. Wydaje mi się, że wiedza dotyczy kultur, państw i ras. Natomiast nauka zajmuje się całą resztą. Przy opisie nauki masz naprawdę sporo przykładów. A co do większej ilości zastosowań wiedzy czy nauki - pozostaje Ci inwencja mistrza gry.

3. Sekretne języki nie są nigdzie opisane. Trzeba samemu wymyślić. Albo (jak ja, wybaczcie moi gracze) całkowicie zapomnieć o tej tragicznej umiejętności. Czasem jak na nią natrafiam, przygotowuję jakiś maleńki smaczek, w którym ją wykorzystuję.

Co do szpiega - oburęczność możesz wykorzystać do zmylenia opisu twojej postaci. W pewnych kręgach możesz udawać leworęcznego (na co zwraca się uwagę), a jak będziesz chciał się ukrywać, to oprócz przebrania możesz korzystać z prawej ręki. Ciężko będzie cię znaleźć, wszak szukają mańkuta. Wiedza... Pamiętaj o przejrzeniu nauki, może będziesz miał odpowiedź. A w takim wypadku sekretny język (i sekretne znaki) należy przedyskutować z MG. Można przy szpiegowaniu zrobić z tego ciekawy element gry.
 
__________________
Prowadzę: ...
Jestem prowadzon: ...

Ardel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem