Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 18-06-2018, 20:27   #125
TomBurgle
 
Reputacja: 1 TomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputacjęTomBurgle ma wspaniałą reputację
- Dość już, dość tych scen - Tanis roześmiał się głośno - bo jeszcze zaraz i innym zarzucisz takie niedorzeczności jak dobremu Zorenowi -

- Jeżeli nikt nie ma już do ciebie pytań, albo i ty sama nie masz nic więcej do powiedzenia, to wracaj do siebie z łaską bogów i czyń co czyniłaś. Nie powiemy ci nic, byś przymuszona nic nie mogła zdradzić, ale uwzględnimy waszą pomoc. Zrozumiałaś? -zwrócił się do dziewczyny.

Dopiero kiedy upewnił się że drzwi zostały należycie zaryglowane a postronni oddaleni, wrócił do tematu.

- Ja proponowałem rozwiązanie bliższe idei prawa: ogłosić zniesienie niewolnictwa z kilkudniowym wyprzedzeniem, a do tego czasu coś jak prawo bezwzględnego składu z narzuconą ceną. Będą mieli wybór - ryzykować podróż zimą, bez przygotowań, bez zapasów których nikt im nie sprzeda, albo mały, ale pewny zysk i spokojne zimowanie. I jeżeli wybiorą zysk, może nawet unikniemy rozlewu krwi - położył na stół przygotowany przez siebie przepis - Tyle że jeżeli zdecydują się opuścić miasto tak jak stoją, zabiorą ze sobą także niewolników, i w świetle prawa niewiele będzie można zrobić. A tak jak rzekł Zoren, uderzyć na nich wbrew własnemu prawu to sromota dla was. Uderzmy na nich teraz, wedle boskiego prawa, albo dajmy im szansę, ale jedno lub drugie! -


 
__________________
W styczniu '22 zakończyłem korzystanie z tego forum - dzięki!

Ostatnio edytowane przez TomBurgle : 18-06-2018 o 22:54.
TomBurgle jest offline