Wątek: X-COM - komenty
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-06-2018, 23:44   #36
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
Cytat:
1. No to byłoby to wykonalne. Chociaż jak padnie 6 na raz, to już będzie podejrzane. Trzeba by jeszcze nad tym pomyśleć.
- No to kombinuj Daj znać co bo sam z siebie tego nie ruszam



Cytat:
2. Myślałem, żeby w czasie misji już. Ochroniarze pracując będą na bieżąco ze sobą się komunikować. Można zrobić podsłuch zwłaszcza dla fal krótkich, żeby wybadać, na której częstotliwości to robią i później ją zagłuszyć. Jakieś takie standardowe krótkofalówki nie powinny być super duper zabezpieczone, ale w końcu mogą korzystać z technologii obcych, to nie wiem
- Mało prawdopodobne by goście/firma takiego pokroju używali standardowych krótkofalówek. Pewnie sprzęt wojskowo- policyjnopochodny. Czyli komunikat szyfrowany, kompresowany do ułamka sekundy i wysyłany a u odpowiedniego odbiorcy odkompresowywany i odszyfrowywany. I to pi x oko już obecnie mamy podobą technologie więc w sesji sf to byłby staroć Nie mówię, że wedle powyższego pomysłu to nie do zrobienia dla skanerów ale tak "na gorąco" może być z tym cinszko na akcji. Włamanie się do danych firmy NAS pozwoliłoby pewnie uzyskać namiar na uzywaną częstotliwość a może i coś jeszcze. Kwestia kulania.


Cytat:
5. Myślałem właśnie rozebranie datapadu i wmontowanie czegoś do środka. No oczywiście bez wiedzy Collinsa. Jak się nie będzie dało, to trudno, najwyżej ograniczy się do samego software'u.
W sumie nadajnik też można spróbować jakoś zamontować i zainstalować w urządzeniu, tak by wtapiał się w transmisję datapadu. Jednak tu z kolei znowu w samym oprogramowaniu zajdą zmiany, więc na jedno wychodzi.
- Rozebranie takiego sprzętu to jak rozebranie silnika czy broni. Znaczy trzeba mieć specowy ums (hakowanie/informatyka) Czyli agentka raczej tego nie zrobi.

- Nadajnik no właśnie coś nadaje. I jak może ten sygnał być na tyle silny by dotarł do odbiornika skanerów X-COM to i dotrze do innych odbiorników. Jest więc szansa, że ktoś go przejmie, zainteresuje się, zidentyfikuje itd. Kwestia kulania. Jak chcesz to montuj.


Cytat:
Hm, no to skoro nie da rady tyle osób, to pojedzie na pewno Ruben i George. Pierwszy, bo spec od hardware'u i potrafi prowadzić, a drugi jest dobry w sabotowaniu i działaniu w stresie oraz pod przykrywką. Yoshiaki zostanie na pewno w bazie i w sumie stamtąd może prowadzić operacje hakowania, jeśli już da się jej dostęp zdalny.
- Jej. Nie mówię, że się nie da, mówię, że to kwestia rzutów i wyborów W końcu przygotwanie jednej kartoteki/dokumentów trwa 0.5 - 1 dnia. Dla jednego speca (informatyka). Więc powiedzmy 1 informatyk w ciągu powiedzmy 3 dni (pn - śr) może zmajstrować 3 - 6 kartotek. Ale, że macie tam jechać nie tylko jako Dział skanów to całe planowanie kto pojedzie chyba dobrze obgadać wspólnie i w zależności od tylu "biletów" ile uda się Wam sprokurować. Ja mogę pokulać od ręki za jakiś wycinek czasu ale wówczas każdy informatyk przydzielony do tego zadania jest wyłączony z innych działań.


Cytat:
Myślę jeszcze nad Lawem, czy zyskam coś, także go wysyłając.
- No cóż. To zależy czy akcja wypali czy nie Jak wypali to najlepiej być w samym epicentrum i puszyć się potem jak się spraw dopilnowało no a jak się skaszani to najlepiej być zawodowo niewinnym i trzymać się jak najdalej
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline