Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 30-06-2018, 13:21   #6
Mekow
 
Mekow's Avatar
 
Reputacja: 1 Mekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputacjęMekow ma wspaniałą reputację
Dzięki Phil Istotnie lepiej nie mieć za dużo na raz


> Pytanie...czy mogę być zabawną postacią? Zawsze uważałem, że nic tak nie podnosi drużyny na duchu podczas morderczej rzezi, jak dobry dowcip o Sierżancie Czarnej Armii wchodzącego do baru.
Poczucie humoru i charakter "osobisty" są dowolne, dopóki charakter ogólny jest w kierunku praworządnego dobrego.
Jeśli "zabawna postać" będzie jak Joey Tribbiani czy Jack Sparrow to w porządku, ale błaznujący i psujący klimat osobnik jak np Jar Jar Binks już nie (pomijając że nie przyjmę Sitha). Będzie miejsce na swobodę, ale w poważnej i/lub niebezpiecznej sytuacji trzeba zachować powagę.
Mówienie podczas walki jest co prawda akcją darmową, ale chodzi raczej o: "zajdę go z flanki", "zatrzymać tych przy kołowrotku" lub "kusznik za drzewem"... proste i konkretne odzywki, a dowcipy to przy innej okazji.


> Długich postów oczekujesz? Bardzo dużo przewidujesz tego doca (nie przepadam, a i pochłania więcej czasu)?
Zasadniczo niezbyt długich. Nie piszemy nic na siłę i na ilość, piszemy gdy jest coś do napisania i tyle ile kto uważa za wystarczające. Jeśli do odpisania wystarczy reakcja postaci na coś i krótki opis jej działania, to na długość avika wystarczy. A jeśli do opisania będzie 10 rund walki, to nawet przy 2-3 zdaniach na rundę, post sam z siebie wyjdzie duży.
Doca przewiduję niewiele. Rozpiska walki będzie na docu, ale wystarczy prosta i krótka deklaracja na swoje trzy akcje: np "szarżą na tego łysego, atakuję go toporem, biegnę dalej".
Dialog npc'a może być nawet tylko z jedną postacią z drużyny, więc raczej "dla chętnych". Ale jeśli trzeba będzie (ze 2 razy na całą przygodę) aby postacie porozmawiały i wspólnie podjęły jakieś decyzje, to wtedy każdy powinien się wypowiedzieć... a jeśli się nie wypowie, to musi się potem podporządkować podjętej przez resztę decyzji.

> Chodzi mi na razie po głowie kotoczłek lub koziołak (kozłołak?), ale historii nie mam żadnej, więc nie wiem po co o tym wspominam.
Kotołak, kozołak - nie ma problemu, nawet jeśli będzie też wilkołak. "-łaki" są rasą dostępną. Z tych dwóch sugeruję jednak kotołaka - łatwiej mu będzie się przemieszczać... i jest mniej dziwny.
Zaś "kotoczłek" odpada - jeśli jednak o to chodziło, to proszę wziąć Khajita.


Na razie mam 2 karty. Najpierw zbiorę KP wszystkich chętnych, a potem, jak będę mieć ogląd na całość, to będziemy ustalać szczegóły itp.
Raz mi się zdarzyło przez dwie godziny nanosić poprawki wedle wytycznych MG, a potem i tak mnie nie przyjęto. Nie zamierzam więc tak marnować czyjegoś i swojego czasu.


! UWAGA !
W moim pierwszym poście zabrakło informacji o terminie zakończenia rekrutacji. Do 15 lipca muszę mieć ostateczną wersję karty - już z ostatecznymi ustaleniami i uzgodnieniami. Lepiej więc nie czekać z pierwszą wersją do ostatniej chwili, a najlepiej podpytać się wcześniej o to co Was interesuje, aby ograniczyć te poprawki do minimum.
 
Mekow jest offline