Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 09-07-2007, 17:45   #2
Macharius
 
Macharius's Avatar
 
Reputacja: 1 Macharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputacjęMacharius ma wspaniałą reputację
Warhammer
Nie chce mi się tu tego wstawiać ale na moim blogu co jakiś czas pojawiają się pomysły na przygody. Opisałem tam też dobrą metodą która pozwala na wymyślenie przygody. A mianowicie włączamy Wiki, losujemy przykładową stronę, chwilę myślimy i voila! Mamy pomysł na przygodę! Oto przykład:

Włączyłem Wikipedie i wylosowałem hasło, jest nim MF Polonia. Czytam opis, chwilkę się zastanawiam i piszę.

Seekeiser to statek pływający po trasie Marienburg - Erengrad, jest to najbardziej luksusowy statek dzięki któremu można dotrzeć z Imperium do Kisleva, może zabrać około 1000 osób, znajdują się w nim dwie restauracje a także kabaret.

Nasi Gracze zostają wynajęci przez możnego kupca zbożowego z Marienburga Joachima Toldbeiera jako ochrona. Joachim jest wyjątkowo strachliwy i na każdym kroku wypatruję skrytobójców nasłanych przez konkurentów lub złodziei pragnących skraść jego majątek, tak więc nawet w stosunku do własnych ochroniarzy będzie bardzo nieufny jednak obieca im na tyle hojną nagrodę że w jego mniemaniu nie ma szans na żadną zdradę.

Drugiej nocy po odpłynięciu od brzegu szlachcianka Katrina von Hagelmeier zostanie zamordowana z niewiadomych powodów. Przyczyną śmierci jest poderżnięte gardło, żadna z jej rzeczy nie została skradziona a co dziwne na czole wycięto jej sztyletem literę D.

Kolejnego dnia zostanie popełnione kolejne morderstwo jednak tym razem ofiarą będzie zwykły marynarz Kaspar Norr. Jednak to zabójstwo będzie się różnić od poprzedniego w dość znaczny sposób ponieważ biedny Kaspar został rozszarpany na strzępy, jak wyjaśnią dalsze poszukiwania tej samej nocy poderżnięto gardło niziołkowemu kucharzowi Tobiasowi Pływaczkowi a jak wyjaśni badanie zwłok poza wyciętą literą D pozbawiono go także narządów rozrodczych.

Kolejnych dni będą się pojawiać coraz to nowe morderstwa, jedne ciała będą miały poderżnięte gardła inne zaś będą rozszarpane. Ich jedyną wspólną cechą zdaje się być to że ich ofiary są zupełnie przypadkowe. Czy ma na te mordy jakiś wpływ Morrslieb będący akurat podczas rejsu w pełni? I czemu strachliwy Joachim nie pozwala co drugą noc pilnować drzwi swojej kajuty?
 

Ostatnio edytowane przez Darken : 13-07-2007 o 21:55. Powód: Mały nagłówek, o który proszono w pierwszym poście.
Macharius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem