Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 25-07-2018, 19:46   #15
archiwumX
 
Reputacja: 1 archiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputacjęarchiwumX ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Leminkainen Zobacz post
zdecydowanie Mozambik nie jest dowodem na to że
Na pewno mówimy o tej samej bitwie? Mogadiszu dzisiaj i wtedy był stolicą Somalii.

Cytat:
Napisał Leminkainen Zobacz post
może to też być elementem tego przeżycia do jutra...
Miałem na myśli bezpośrednie zagrożenie życia tu i teraz np. z braku żywności czy czystej wody.


Cytat:
Napisał Leminkainen Zobacz post
Historia wyraźnie nas uczy że od zawsze powstawały osady o charakterze obronnym (War, war never changes...) to czy powstają one jako otoczone palisadą grody w kniei czy wydzielone kwartały ulic w zruinowanym mieście tak naprawde niewiele zmienia.
Obecnie w metropoliach europejskich i amerykańskich funkcje obronne całkowicie się zatarły... a planowanie i budowa większych fortyfikacji to domena wojska. Zatem umocnione enklawy mogą szybko się nie powstać, a jeśli zaczną być budowane to pewnie w częstych przypadkach wadliwie.


Cytat:
Napisał Leminkainen Zobacz post
nie mam zielonego pojęcia co chcesz przekazać
Formowanie oddziałów specjalnych bez założenia, że relatywnie często luka się znajdzie, jest absurdalna... nawet w przypadku Bin Laden'a.


Cytat:
Napisał Leminkainen Zobacz post
Mogłyby powstać albo tymczasowe enklawy na zasadzie koczowniczej (czyli "umacniamy się zostajemy na miesiąc-dwa, wybieramy z okolicy wszystko co warto zabrać i ruszamy dalej", mam wrażenie że to bliższe twojemu wyobrażeniu) tyle że musiałyby się opierać na zapasach żywności.
Moja wizja jest inna... Grupa zabiera zbiera dość sprzętu, aby założyć manufakture i zapas półproduktów do niej, a potem przenosi się do miejsca, które jest blisko wsi, z którymi zostanie nawiązany handel zaawansowane (relatywnie) produkty za żywność, rozpoznawalnym (nawet dla kogoś kto zna metropolię pobieżnie) i w miarę o dobrej przepustowości, zatem wylotówki, duże dworce kolejowe i lotniska.

Cytat:
Napisał Leminkainen Zobacz post
Ale bardziej stałe enklawy (o których ja myślałem) które jak u Johnego obejmowały by kwartał i np opierały się o park i wykorzystywały go rolniczo (lub kontrolowałyby szlak handlowy, albo korzystały by zniego z nich (np obsługując podróżnych)) jednocześnie zajmując się penetracją miasta. lokacja taka byłaby już znacznie mocnej zaludniona (idąca w *set mieszkańców)\
Kilkaset mieszkańców? To zmienia obraz sytuacji! Jeśli nie są to tchórze to atak na taką enklawę to samobójstwo.


Cytat:
Napisał Leminkainen Zobacz post
Czy różnica w układzie ścian miałaby wywołać u operatorów wywalenie blue screena na skutek niemożności przeprowadzenia programu ze względu na niezgodność danych 0.0?
Mi by wywaliło... To odróżnia komandosów od innych ludzi.

Cytat:
Napisał Leminkainen Zobacz post
obrońców było 5 i byli nieprzygotowani (co było też zasługą komandosów którym udał się element zaskoczenia)
Element zaskoczenia... to element kluczowy. Jak zauważyłeś mój (...)optymalny scenariusz(...) też zakładał efekt zaskoczenia.

Cytat:
Napisał Leminkainen Zobacz post
Z drugiej strony popatrzmy na grunt lokalny i popatrzmy na sytuacje w Magdalence gdzie przygotowani bandyci byli w stanie zadać poważne straty oddziałowi AT
O ile się orientuję to przebieg akcji obfitował w nieprawidłowości... w każdym razie prokuratura oskarżyła trzech oficerów o niedopełnienie obowiązków, a przez to narażenie członków grupy szturmowej na niebezpieczeństwo i śmierć (https://pl.wikipedia.org/wiki/Strzelanina_w_Magdalence).


Cytat:
Napisał Leminkainen Zobacz post
trochę za bardzo mitologizujesz
co prawda Putin twierdzi że są sklepy z demobilem sprzedające najnowocześniejsy rosyjski sprzęt wojskowy (z czołgami i systemami p-lot włącznie) różnym zielonym ludzikom
Wersji alternatywnych za bardzo nie widać... Za to wiele zachowań Ukrainy im zaprzecza np. nie wejście w stan wojny z Rosją.

Cytat:
Napisał Leminkainen Zobacz post
w postapo tak naprawdę mało kto mógłby sobie pozwolić na szkolenie żołnierzy na poziomie wpółczesnych jednostek specjalnych z ciekawostek za jedną z oznak tego że Manurchin jest jednym z najlepszych rewolwerów jakie produkowano uznaje się to że wytrzymuje diete 150 naboi .357 Magnum dziennie bez uszkodzeń szkieletu (coś czego nie jest w stanie strawić S&W 19 "combat magnum")
Niech będzie na poziomie Obrony Terytorialnej... w warunkach rozpadu społeczeństwa to daje potężną przewagę.
 
__________________
Szukam tajemnic i sekretów.

Ostatnio edytowane przez archiwumX : 25-07-2018 o 19:50.
archiwumX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem