Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-07-2018, 12:21   #63
Leminkainen
 
Leminkainen's Avatar
 
Reputacja: 1 Leminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputacjęLeminkainen ma wspaniałą reputację
Cytat:
- Tak jeśli te nagrody/wypłaty są w abstrakcyjnych gamblach albo w gotowcach pod BG (np. wypłata w ammo jakiego potrzebują/używają). Niemniej ma to swój urok, zwłaszcza chromowy urok, gdy chodzi o swobodne rozwalanie puszek i mutków bez większych refleksji. Oczywiście można się bawić w różne zróżnicowanie no ale właśnie to niesie ze sobą więcej kombinowania. Więc zależy jak kto gra i co lubi.
Chrom mnie za bardzo po oczach razi

Cytat:
- Ale fakt, cennik oficjalny jest do kitu
nie da się ukryć

co do szturmówek to tak z podręcznika mają przewage w absolutnie wszystkim za wyjątkiem dostępności która jednak też nie jest aż takim problemem. Ale to już wałkowaliśmy.

Mnie zawsze bawi że w dodatkach fanowskich (Ołów i strony o Neuro jak jeszcze żyły) było mase broni wojskowej (w tym także Vaporware z krajów 3-go świata którego opis składał się ze zdjęcia makiety pokazywanej prasie i przerobionej na styl opisów neuro listy obiecanych cudów jakie ta broń co to 5 lat temu miała być ukończona miała mieć) Tymczasem nigdy nie spotkałem opisu Winchestera model 1894 czyli najpopularniejszego karabinu cywilnego w historii

Cytat:
- Hmm... Ale to jakaś tam specyfika. Jakoś niezbyt to widzę rozciągniętę na całe ZSA. Jakaś lokacja jako ciekawostka spoko. Ale może i ma sens ale zwyczajnie do ZSA mi nie pasuje. Bardziej mnie przekonuje specjalizacja i barter towarów i usług + lokalne odpowiedniki waluty bo pieniądz jest równie stary jak cywilizacja czyli jest potrzebny ludziom bez względu na rasę, religię, stopień rozwoju cywilizacyjnego. Więc i w świecie postapo kilkadziesiąt lat po wojnie też by pewnie powstały jakieś lokalne jego odpowiedniki. Jakieś weksle na sól, paliwo, złoto, kartki żywnościowe, worki z żywnością czy coś w ten deseń.
O tym pisze, środki płatnicze o charakterze lokalnym co utrudniałoby ucieczke ludzi.

W większości RPG BG mają to coś czego nie mają BN i zazwyczaj jest to właśnie swoboda podróżowania i oderwanie od miejsca

zresztą klasyczny błąd RPG i cRPG w świecie jest więcej mieczy niż narzędzi

Dla mnie dobra broń to powinno być coś na co trzeba odłożyć kasę

100g na początek to powinno wystarczać na jakiś samodział (niekoniecznie szmelc sklecony ze złomu powiązanego drutem złom ale np jakaś jednostrzałówka) albo coś o ograniczonej przydatności

Dom, broń i sprawny samochód to powinno być coś co farmer w testamencie rozdziela a nie coś co się każdemu dziecku kupuje jak dobrze żniwa pójdą (choć akurat broń mogłaby być dobrym sposobem tezauryzowania dochodu)

Cytat:
A potem dorobiłem tego mundrze brzmiące nazwy i zasady działania tzn. ile czasu działa, jaki bonus daje/likwiduje, jaką ma formę itd.
Tak tylko mam wrażenie że o ile w przypadku produktów "to robiła fabryka tego się nie dotyka" gotowych gracze nie będą się interesować składem to w przypadku DIY fajnie by było jakby składniki miały prawdziwe nazwy i w miarę rzeczywisty skład (żeby nie robić z ludzi idiotów)
 
__________________
A Goddamn Rat Pack!
Leminkainen jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem