Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-07-2018, 14:47   #64
Pipboy79
Majster Cziter
 
Pipboy79's Avatar
 
Reputacja: 1 Pipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputacjęPipboy79 ma wspaniałą reputację
- Być może oryginalny pomysł by dawać te 100 g na start nie jest tak całkiem do luftu. Zwłaszcza razem z oryginalnymi cenami ammo po te kilka gambli za nabój. Wówczas te naboje robią się bardzo drogie a 10 - 20 g różnicy w cenie spluwy może decydować na korzyść "słabszego" gnata. Niemniej nawet wówczas dla mnie to by było trochę sztuczne i na siłę.



Cytat:
Tymczasem nigdy nie spotkałem opisu Winchestera model 1894 czyli najpopularniejszego karabinu cywilnego w historii
- Ale sam Winchester, jako archetyp danego typu broni w podstawce już jest. Chociaż z drugiej strony wcale się nie dziwię o małej popularności w sesjach takiej broni, mnie ona się kojarzy bardziej z westernami niż postapo. Parcia na Wichestery i Pacemakery czy inne Navy jakoś wcale nie mam w postapo nawet jak statystycznie miałby to być jeden z najpopularniejszych typów broni. Po prostu szlagiery z PC czy kina zrobiły swoje i przyzwyczaiły nas głównie do broni wojskowej lub magnumowej czy pod innym względem "fajnej" zwłaszcza w rękach BG lub ich pc-towych czy filmowych odpowiedników.


Cytat:
W większości RPG BG mają to coś czego nie mają BN i zazwyczaj jest to właśnie swoboda podróżowania i oderwanie od miejsca
- W sumie fakt. Ale nawet w neuro czy młotku to nie tylko BG mają monopol na podróżowanie. Dziwnie często mi się to przekłada na to, że spora część BG mają tendendcję do ścigania się z własną reputacją. A niektóre przygody lub zawody są niejako wliczone w "kino drogi".



Cytat:
Dla mnie dobra broń to powinno być coś na co trzeba odłożyć kasę

100g na początek to powinno wystarczać na jakiś samodział (niekoniecznie szmelc sklecony ze złomu powiązanego drutem złom ale np jakaś jednostrzałówka) albo coś o ograniczonej przydatności

Dom, broń i sprawny samochód to powinno być coś co farmer w testamencie rozdziela a nie coś co się każdemu dziecku kupuje jak dobrze żniwa pójdą (choć akurat broń mogłaby być dobrym sposobem tezauryzowania dochodu)
- Cóż. To tak w powietrzu trochę trudno dyskutować. Sporo zależy od powszechności danych dóbr w danym środowisku/rejonie.



Cytat:
Tak tylko mam wrażenie że o ile w przypadku produktów "to robiła fabryka tego się nie dotyka" gotowych gracze nie będą się interesować składem to w przypadku DIY fajnie by było jakby składniki miały prawdziwe nazwy i w miarę rzeczywisty skład (żeby nie robić z ludzi idiotów)
- To już przydałby się konsulting kogoś obeznanego z takimi tematami. Ja mogę pi x oko zrobić "na czuja" jak mi sie wydaje, że powinno to wyglądać no i głównie od mechy.
 
__________________
MG pomaga chętniej tym Graczom którzy radzą sobie sami

Jeśli czytasz jakąś moją sesję i uważasz, że to coś dla Ciebie to daj znać na pw, zobaczymy co da się zrobić
Pipboy79 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem