Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-08-2018, 07:47   #45
Ardel
 
Ardel's Avatar
 
Reputacja: 1 Ardel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputacjęArdel ma wspaniałą reputację
Gwiazda zaranna z pewnością nie jest bronią szybką i paruje się ją równie łatwo jak inne. Więc to bym zostawił jak w oryginale. Natomiast kiścień cechę szybki może mieć jak najbardziej, do tego historycznie służył - ciosu tą bronią prawie w ogóle nie dało się sparować - owijała się wokół broni, zaginała za krawędzią tarczy. I jak najbardziej można stosować wraz z nią tarczę, czemu nie? Oczywiście zależy to od rozmiaru kuli i styliska, ale mniejszym kiścieniem da się spokojnie operować jedną ręką.

Co do włóczni - umożliwia bardzo szybkie pchnięcia i można atakować także jej drugą stroną, co może być zaskakujące dla walczącego. Ale wtedy nie atakuje się ostrzem - odjęcie jednego pktu obrażeń brzmi nawet sensownie. Można też włócznię zostawić w spokoju i uznać, że wszystkie swoje cechy posiada, gdy używamy dwóch rąk. A jak nosimy tarczę, to szybka już nie jest. Wciąż będzie "nieco" lepsza od broni jednoręcznej, ale włócznię łatwiej zniszczyć - może się nadpalić, stylisko może pęknąć, grot może uwięznąć w ciele przeciwnika i zostajemy z kosturem.

Mam nadzieję, że trochę ci moje przemyślenia pomogą.
 
__________________
Prowadzę: ...
Jestem prowadzon: ...

Ardel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem