Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-08-2018, 08:49   #46
Avdima
 
Avdima's Avatar
 
Reputacja: 1 Avdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputację
Twoje przemyślenia mają sens. Halabarda ma już zmienną cechę, więc i włócznia może. Ma to sens, chociaż jak napisałem, niechętnie dałbym gdzieś cechę "specjalny" z wyjątkowym działaniem w opisie broni.

Nie wiem jednak, czy rozumiemy oboje to samo w kategorii "korbaczy". Obie bronie z tej katogrii opisane są w podręczniku jako posiadające obuch na łańcuchu. Nie widzę powodu, dlaczego morgensztern miałby nie mieć cechy wymijającej tarczę. Zaś cep...

Wedle opisu chodzi o broń dwuręczną, która ma kilka głowni na łańcuchach, ale takie coś brzmi jak bzdura i nie znam po prostu takiej broni*, panowanie nad kilkoma kulami jednocześnie (przy takim rozmiarze broni, by była dwuręczna) byłoby samobójstwem. Jednak najlepiej po prostu sprawdzić bitewniaka czy arty i faktycznie, mamy tam takie cuda.

Morgensztern IMO - biorąc pod uwagę balans - musi dostać nerfa, bo inaczej pakowalibyśmy ten korbacz/cep tak długo, aż stałby się opłacalny (jak przelicznik broni jednoręcznej i dwuręcznej, sensowna i uczciwa wymiana, defensywa za obrażenia), ale wtedy zdeklasowałby broń dwuręczną (bo nie bardzo jest jak balansować bez dokładania nowych zasad).

Inna sprawa, że sama cecha "cieżki" mi się nie podoba. Jak ustalić "pierwszą rundę walki"? Ktoś wstrzymał się od ataku i przez to traci premię? Jeżeli działa od pierwszego ataku, to jako gracz, mam powstrzymywać się od ataku pojedynczego, dopóki nie będę w stanie zaatakować wielokrotnie, żeby optymalnie wykorzystać cechę "druzgocący"? Cecha ta ma sens przy szarży kopią, a nie bitce piechurów.

Jak będę miał czas, to sobie chyba po prostu przepiszę tę tabelkę od podstaw, przepiszę efekty cech (może dam im stopniowane efekt, np. "przebijający zbroję [2]) i niektóre wartości, postaram się zniwelować "specjalne" cechy broni... no pomysły są. Może najpierw przeczytam 4ed, bo tam coś podobnie chyba jest, że różne bronie mają swój styl.

* jestem otwarty na krytykę kogoś obeznanego w temacie.


EDIT: btw, kiścień to morgensztern Kolejna wpadka, tym razem jednak nie w przekładzie, bo w ang. wersji też figuruje morgensztern.
 

Ostatnio edytowane przez Avdima : 11-08-2018 o 09:00.
Avdima jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem