Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 11-08-2018, 09:46   #48
Avdima
 
Avdima's Avatar
 
Reputacja: 1 Avdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputację
Błąd z gwiazdą zaranną jest w oryginale, sprawdziłem. A korbacz to nawet nie wiem, gdzie zaczęto wymieniać jako kiścień, ale przez bardzo długi czas popełniałem ten błąd i nadal mi się ciśnie, że to kula na łańcuchu.

Ciężkość zaś bym chyba rozwiazał tak, że po prostu pierwsze trafienie (nie atak, trafienie) jest z premią. Powiedzmy, że po uderzeniu kogoś ręka się bardziej męczy
Tak naprawdę chodzi o klarowność zasad i wykluczenie kombinowania (jak wspominane czekanie na możliwość wykonania pełnego ataku), chyba, że chcemy to kombinowanie dodać do rozgrywki... Żeby postawy defensywne znalazły zastosowanie? Bronimy się do wejścia w zwarcie, a potem w najbliższej turze mielimy wszystkimi atakami? Może ma sens przy kiścieniu/morgenszternie, ale na pewno nie korbaczu/cepie, bo dwurak to broń szybkiego kończenia walki, a nie bawienia się w podchody.
 
Avdima jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem