Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 13-08-2018, 13:20   #416
Jaśmin
 
Jaśmin's Avatar
 
Reputacja: 1 Jaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputację
Violet Evergarden

Czyli epistolografia rządzi.
Violet odchodzi z wojska gdy w wyniku ran traci obie dłonie. Co gorsza traci też swego przełożonego, który to jest dla niej najważniejszym człowiekiem.
To pierwsze załatwiają mechaniczne protezy. Z tym drugim jest gorzej. Lekarstwem na smutek staje się praca przy pisaniu listów na zlecenie ludzi mających problemy z wyrażaniem uczuć i myśli na piśmie.
Czy takie zawiązanie akcji może być materiałem na dobry serial?
Zdecydowanie tak.
Violet w pierwszych odcinkach nie wydaje sie być dobrym kandydatem na pisarza. Owszem, pisze na maszynie jak szatan. Owszem, gramatyka, interpunkcja i ortografia to jej mocne strony. Problemem jest jej nadmierna bezpośredniość i brak empatii.
Ale spokojnie...
Kolejne odcinki to mieszanka zleceń od klientów w sprawie pisania listów i wojennej przeszłości Violet, która to w końcówce przechodzi w teraźniejszość.
Szczerze pisząc wojenne wyczyny panny Evergarden nie interesowały mnie zbytnio, za to każdy odcinek przedstawiający jej zmagania z własnym sercem i umysłem podczas pisania listów pożerałem ze smakiem.
Dodajmy, że grafika jest prześliczna, prześlicznie przedstawiając śliczne pisarki.
I wystarczy, ocena 8/10, rewelacja.
Polecam każdemu.

Cheers

PS. Mag, nie wiem czy się zgodzisz, ale Dragon Maid zdradza pewne podobieństwo do Wywiadu z Wampirem. Tam mieliśmy dwu mężczyzn wychowujących dziecko, a tu mamy dwie kobiety obarczone dzieckiem.
 
Jaśmin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem