Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 22-08-2018, 10:32   #1207
Warlock
Konto usunięte
 
Warlock's Avatar
 
Reputacja: 1 Warlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputacjęWarlock ma wspaniałą reputację
Obecnie to jest tam logo C7, ale pamiętam, że jak kupiłem pierwsze podręczniki, to było tam chyba Black Industries, później FFG... Tylko nie pamiętam, czy te zmiany tam były obecne, bo nie sprawdzałem. Wiem natomiast, że CopCorp ma tendencję do lekkich zmian w zasadach. Podobnie robiło ISA z D&D 3.5, ale tam łatwiej je było ludziom wyłapać, bo w Polsce mało kto korzysta z angielskich źródeł do WFRP. Obecnie polskie wydanie Wiedźmina będzie się dość mocno różniło od wersji oryginalnej i ciekaw jestem, czy będą jakieś zmiany w zasadach w czwartej edycji WFRP.

Kilka ważnych zasad dotyczących rozgrywki (m.in. walki) było zmienionych w drugiej edycji WFRP. Teraz nie jestem w stanie wskazać co to dokładnie było, ale pamiętam, że zmusiło mnie to do przejścia na wersję angielską. Jeśli chodzi o to konkretne zaklęcie, to widać, że CopCorp chciało, aby działało to fajniej, bo rzucasz raz i do snu/utraty przytomności jesteś w cudowny sposób niewidzialny, bo zawsze wydarzy się wokół coś, co odwróci uwagę gapiów, kiedy Ty będziesz przechodził obok. Tylko wydaje mi się to zbyt przesadzone, bo rzucasz zaklęcie raz i przez cały dzień działasz na terenie całego miasta incognito. Już wolę wersję angielską, bo zmusza to gracza do stosowania zaklęcia, kiedy faktycznie jest mu to potrzebne. No i co dwie minuty musi je odnawiać, więc igra tu z ogniem.
 
__________________
[URL="www.lastinn.info/sesje-rpg-dnd/18553-pfrpg-legacy-of-fire-i.html"][B]Legacy of Fire:[/B][/URL] 26.10.2019

Ostatnio edytowane przez Warlock : 22-08-2018 o 10:35.
Warlock jest offline