WÄ…tek: Warhammer 4 edycja
Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 23-08-2018, 22:44   #85
Avdima
 
Avdima's Avatar
 
Reputacja: 1 Avdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputacjęAvdima ma wspaniałą reputację
Przykład z walki jaki przytacza Warlock pokazuje, że ten system jest o kant tyłka potłuc. Takie błędy nie powinny mieć miejsca w grze, produkcie za jaki się zapłaciło. Brak odpowiednich testów i logiki, która łamana jest dalej zresztą w innych miejscach. Ktoś chcę posłuchać o magicznych szparach w pancerzu płytowym? Jak ta sama płytówka, przy zasadach pancerza prostego, nagle staje się słabsza? Niszowej oburęczności podzielonej na aż 2 rangi zdolności i która sama w sobie nie pozwala na walkę dwoma broniami? Truciźnie działającej jak w grze komputerowej?

Cytat:
Jedyną propozycją było przejście na postawę defensywną (jeśli nie mogą go trafić), co w końcu powinno obniżyć jego bonusy o ile zacznie pudłować (każde pudło obniża o 10 te nagromadzone bonusy, zaś trafienie żołnierza od razu zeruje mu wszystkie bonusy).
"Hans, Kryj się! Licz na szczęście, bo nas inaczej pozabija! I nie atakuj, bo go tylko nakręcasz!"

Pudło zabiera całą przewagę, bo jest przegaraną w teście przeciwstawnym, ale i tak podoba mi się pomysł "wejdź w postawę defensywną i módl się, że Cię nie rozpruje"
1 przewagę zabiera tura w której nie zdobyliśmy przewagi (ale przeciwstawne testy nadal nam ją zabierają).

EDIT: no chyba, że strzela bronią dystansową, bo to nie jest test przeciwstawny, więc nie traci się całej przewagi za pudło... Przejrzałem rozdział o walce i ja teraz nie jestem pewien, czy ten system był w ogóle testowany i czy ktoś redagował podręcznik.
 

Ostatnio edytowane przez Avdima : 24-08-2018 o 03:20.
Avdima jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem