Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 28-08-2018, 10:42   #418
Jaśmin
 
Jaśmin's Avatar
 
Reputacja: 1 Jaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputacjęJaśmin ma wspaniałą reputację
Jaśminek obejrzał sobie...

Mahouka Koukou no Rettousei

Czyli zapaść, pożar, trzęsienie ziemi. Schować alkohol do piwnicy, dziadków i dzieci zabrać w bezpieczne miejsce...
Innymi słowy jest beznadziejnie. Do tego stopnia, że Jaśminek obejrzał dwa odcinki. I finisz.
Główny bohater, ksywa - Jezus, to jeden z najbardziej przepakowanych bohaterów w historii anime. Wszechmocny, wszechobecny, wszechwiedzący. I w ogóle wszech. I jednocześnie Pan Kamienna Twarz, empatyczny jak cegła. No dobra, jest wszech empatyczny. Fabuły nie wytropiłem.
Dodajcie do tego kiepską grafikę i macie kandydata do Złotej Maliny.
Ocena 3/10, trzymać się z dala od tego potworka.

Serial Experiments Lain

Czyli z piekła do nieba.
Pierwszy raz obejrzałem te serię w czasach Hypera, dwa razy co najmniej. Teraz postanowiłem sobie przypomnieć.
Chyba nie ma animemaniaka, który by tej serii nie znał więc tylko po łebkach.
Lain jest dziecinną 14-to latką, nieśmiałą, pozbawioną hobby i przyjaciół. Za sprawą swego otoczenia odkrywa w sobie fascynację komputerami i siecią.
I zaczyna się jedna z najbardziej fascynujących serii w historii science fiction.
Co prawda nie wszystko rozumiem(choćby motyw z alienami pasuje jak pięść do nosa), ale pewne kwestie poruszane w serii budzą moją ciekawość. Choćby granica między siecią, a realnym światem czy pytanie o istnienie Boga.
Dlaczego rodzice Lain w nocy znikają z domu? Czym jest przepowiednia? Czy człowieczeństwo razy sto równa się boskości?
Czy Bóg jest wszechmocny? Czy tylko wszechobecny i wszechwiedzący? Żeby wszystko było jasne, to nie są kpinki z anime powyżej. To pytania, które każdy człowiek przynajmniej raz w życiu sobie zadaje.
Fanserwisu brak i jest to jedna z różnic między SEL a Evą. Nie mówię, że fanserwisu nie lubie. Ale do Lain pasowałby jak...no właśnie.
Podsumowując mamy tu jedną z najlepszych serii sci fi.
Ocena 9/10, genialne.

Cheers
 
Jaśmin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem