Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 04-09-2018, 16:01   #25
Mi Raaz
 
Mi Raaz's Avatar
 
Reputacja: 1 Mi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputacjęMi Raaz ma wspaniałą reputację
Cytat:
Napisał Leoncoeur Zobacz post
Ciekawy jestem jak to uproszczenie przekłada się na praktykę
Praktykę dopiero trzeba będzie przetestować.

Cytat:
Mnie ostro zaciekawił sztywny i niezmienny ST 6 (co Amon na zlocie mówił), a o ile dobrze pamiętam trudniejsze akcje to wymóg większej ilości sukcesów.
ST to teraz ilość wymaganych sukcesów. Zazwyczaj 2-3. Sukces jest wtedy gdy wypadnie 6 lub więcej na k10. Sukces krytyczny jest gdy wypadną dwie 10. Liczymy je wtedy jako 4 sukcesy. Jedna 10 to zwykły sukces. A jeśli wyrzucimy 3x10 to liczy się to jako 5 sukcesów (4 z krytycznych dwóch 10, i 1 ze zwykłej 10). Nie ma botchy, bo 1 nie zabiera sukcesu. Porażka jest wtedy gdy masz mniej sukcesów niż wyniosło ST.

I na to wszystko wchodzą kości głodu, które porażkę mogą zmienić w chwilowe upośledzenie wampira, a sukces w krwawą masakrę


Cytat:
Fajny krok do przodu wobec 20th i wcześniejszych, gdzie przy najwyższych ST wieksza pula kości dawała po prostu większą szanse na klęskę z bothem.
No jak wspomniałem nie ma już botchy, ale głód może wiele zmienić. Zastępuje on pulę krwi, której teraz nie ma jako takiej.

Cytat:
O właśnie.
Jak przemodelowali dyscypliny to jak to teraz wygląda w ich opisach? Są bardziej opisane jasno i konkretnie, czy dalej mocne pole do interpretacji (vide pamiętna dyskusja o demencji)?
Jak wspomniał kolega wyżej nie ma demencji jako takiej. Na prawie każdym poziomie dyscypliny masz 2 lub 3 zdolności do wyboru. Np. 1 kropka Auspexa daje albo wyostrzone zmysły, albo postrzeganie niewidocznego (to drugie wychwytuje użycie dyscyplin itp.).

Wybory są trudne, bo np. Protean 3 to albo przemiana w zwierzę, albo stopienie z ziemią.

Co zaś do interpretacji, cała mechanika nakłada spory nacisk na opowieść i zachęca Narratora, żeby unikał rzutów gdy to możliwe. Nadal obowiązuje też Zlota zasada, że to interpretacja Narratora jest słuszna.
 
__________________
Wszelkie podobieństwo do prawdziwych osób lub zdarzeń jest całkowicie przypadkowe.

”Ludzie nie chcą słyszeć twojej opinii. Oni chcą słyszeć swoją własną opinię wychodzącą z twoich ust” - zasłyszane od znajomej.
Mi Raaz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem