Wyświetl Pojedyńczy Post
Stary 05-09-2018, 10:12   #26
Leoncoeur
 
Leoncoeur's Avatar
 
Reputacja: 1 Leoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputacjęLeoncoeur ma wspaniałą reputację
Cytat:
ST to teraz ilość wymaganych sukcesów. Zazwyczaj 2-3. Sukces jest wtedy gdy wypadnie 6 lub więcej na k10. Sukces krytyczny jest gdy wypadną dwie 10. Liczymy je wtedy jako 4 sukcesy. Jedna 10 to zwykły sukces. A jeśli wyrzucimy 3x10 to liczy się to jako 5 sukcesów (4 z krytycznych dwóch 10, i 1 ze zwykłej 10). Nie ma botchy, bo 1 nie zabiera sukcesu. Porażka jest wtedy gdy masz mniej sukcesów niż wyniosło ST.
Hm, jak 1 nie zabiera sukcesów, ST ustawiony sztywno na 50% sukcesu dla 1 kostki, a multi10tki tak koksują, to wydaje się wszystko łatwiejsze...

Trochę niepokoją mnie te kości głodu. Z jednej strony to fajne, bo wymusza dbanie o krew, a nie latanie sobie na luzaku zatankowanym do połowy. Jednak trochę przeraża mnie koncept ciągłego ryzyka, gdy nie będąc zatankowanym pod sufit można osiągnąć sukces skutkujący radosną rzezią.

Zmian widzę sporo i czasem mocnych (razem z tym co Amon wrzuca do Umbry). Wygląda to trochę jak świeża koncepcja nWoD-u na starym plocie. Czy te zmiany utrudniają stosowanie rozwiązań (nie chodzi mi nawet o mechaniczne) w wielu podręcznikach wychodzących przez tych wiele lat? Taka 20th edition pozwalała bez większych problemów wykorzystywac mnogość niuansów z dodatków do Revised, a jak znajdujecie w tym aspekcie "piątkę"?


Edyta:

Komplecik za 665 ojro, naaaajs XD
 
__________________
"Soft kitty, warm kitty, little ball of fur...
Happy kitty, creepy kitty, pur, pur, pur."

"za (...) działanie na szkodę forum, trzęsienie ziemi, gradobicie i koklusz!"

Ostatnio edytowane przez Leoncoeur : 05-09-2018 o 10:37.
Leoncoeur jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem